Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov ka dy ndeshje në një ditë në turneun e tenisit në Madrid

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov fitoi për 70 minuta kundër argjentinasit Diego Schwartzman me 6:0, 6:3 në raundin e dytë të turneut Masters 1000 në Madrid.

Të enjten, Dimitrov do të ketë dy ndeshje. Ai do të luajë pas orës 18:30 me kohën bullgare në fazën e 1/16-tës kundër Stefanos Tsitsipas, i cili është i pesti në botë.

Pas kësaj ndeshjeje, Dimitrov dhe partneri i tij në çift Félix Auger-Aliassime nga Kanadaja do të përballen me të pestët në skemë dhe ish-liderëve në renditjen botërore të dysheve - Juan Sebastian Cabal dhe Robert Farah nga Kolumbia.

Më shumë nga rubrika

Dimitër Kuzmanov

Dimitër Kuzmanov me fitoren e dytë në kualifikuimet e Wimbledon

Tenisti Dimitër Kuzmanov fitoi fitoren e dytë në kualifikueset e Wimbledon dhe vetëm një sukses e ndan nga pjesëmarrja në skemën kryesore të turneut. Tenisti i dytë më i mirë i Bullgarisë triumfoi në një ndeshje tejet të kontestuar ndaj tenistit..

botuar më 22-06-22 5.36.MD
Dimitër Kuzmanov

Tenisti ynë Dimitër Kuzmanov ka shënuar fitore në Wimbledon

Raketa e dytë bullgare në tenis për meshkuj Dimitër Kuzmanov shënoi fitoren e parë në kualifikueset e Wimbledon. Ai mundi në Londër pjesëmarrësin me Wild card, britanikun Charles Broome, me 6:3. Kështu, ai arriti të fitojë 16 pikë për renditjen botërore,..

botuar më 22-06-20 7.24.MD

Vajzat bullgare kryesojnë si ekip në renditjen provizore të Kampionatit të Gjimnastikës Ritmike në Izrael

Gjimnastet bullgare Borjana Kalejn dhe Stilijana Nikollova vazhduan sot paraqitjen e tyre të fortë në Kampionatin e 38-të Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Tel Aviv (Izrael). Gjimnastet tona kombëtare u kualifikuan në finalen e të katër veglave dhe..

botuar më 22-06-17 8.26.MD