Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ljubo Kirov me një koncert mbresëlënës në Londër

Foto: Ivan Ermenkov

Pak ditë më parë (më 22 maj) Ljubo Kirov dha një koncert në sallën e famshme Troxy në Londër. “Ljubo bëri një shfaqje muzikore të nivelit botëror. Për më shumë se dy orë publiku këndoi me të këngët e albumit të tij të ri “Më puth”, si dhe hitet “E di”, “Të fluturojmë” e të tjera. Ljubo Kirov Live në Londër është koncerti i parë i Ljubo Kirov me përmasa të tilla jashtë Bullgarisë”, njoftoi ekipi i këngëtarit të dashur.

Bashkë me të në skenë ishte Poli Genova, me të cilën prezantuan duetin e tyre të ri “Shko në kohë”, si dhe Orlin Goranov, me të cilin kënduan “Si më parë”.

Do t’ju kujtojmë, se Ljubo Kirov është një nga këngëtarët më të dashur të estradës bullgare vitet e fundit. Ai është autor i teksteve të këngëve të tij dhe të dhjetëra këngëve për interpretues të tjerë, të cilët u kthyen në hite. Ai është kompozitor, piktor dhe producent, është mbajtës i një sërë çmimesh. Sivjet ka 5 nominime për çmimet muzikore të BG Radios. Ljubo Kirov u përfshi gjithashtu në renditjen e Forbes Bulgaria si një nga 70 personalitetet më me ndikim në vend. Koncertet dhe paraqitjet e tij në klub mbeten në zemrat e publikut me atmosferën e tyre unike.

“Më puth”:

Redaktore: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova

Foto: Ivan Ermenkov

Më shumë nga rubrika

Kori „Tingujt e Detit të Zi“ - Ballçik

Interpretues nga 5 shtete janë të ftuar në Festivalin e XI-të të Artit Koral në Ballçik

Nga 7 deri më 11 qershor në qytetin bregdetar Ballçik mbahet Festivali i XI-të Ndërkombëtar i Artit Koral “Tingujt e Detit të Zi”. Pas dhjetë edicioneve të mëparshme, forumi krenohet me pjesëmarrjen e më shumë se 5300 këngëtarëve në 203 kore nga..

botuar më 23-06-07 10.25.PD

"Buzëqeshu" – gjithmonë ka përse!

Akoma me paraqitjen e saj në reality show-n e parë muzikore në Bullgari "Star Academy" në vitin 2005, Vjara Pantaleeva tërhoqi vëmendjen tonë jo vetëm me zërin e saj të fuqishëm, por edhe me emocionin e thellë në çdo shfaqje të saj. Deri më tani..

botuar më 23-06-06 10.55.PD

Diço përcjell një mesazh të fortë me këngën “Dhe pas ëndrrës”

“Dhe pas ëndrrës” është kënga e parë e Diços për vitin 2023. Është gjithçka që presim nga këngëtari me një zë prej kadifeje: një melodi magjepsëse, tekst i fortë, një video me ndikim dhe një interpretim mjeshtëror. “Mesnata” – kënga e re e..

botuar më 23-06-05 1.23.MD