Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 22 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 22 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Gjuha italiane është gjuha e dashur e shumë bullgarëve të rinj”.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë pjesën muzikore “Një majë kripë”.

Ju urojmë dëgjim të mbarë! 

  • 01.05 - Lajmet

  • 17.15 - Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 18 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 18 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Zarja Vrabçeva nga Londra: Mundësia për të punuar në Bullgari është..

botuar më 22-08-18 3.00.MD

Bullgaria sot – 17 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 17 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Një festival 48-orësh kënaq banorët dhe mysafirët në pjesën e vjetër të..

botuar më 22-08-17 3.00.MD

Bullgaria sot – 16 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Hotelierët janë të stresuar nga situata e paqëndrueshme, inflacioni dhe..

botuar më 22-08-16 3.00.MD