Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u largua nga turneu në Wimbledon për shkak të traumës

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar te meshkuj Grigor Dimitrov, i vendosur nën numrin 18 në skemën e Wimbledon, nuk arriti të përfundojë ndeshjen e tij nga raundi i parë në Londër. Tenisti ynë u dorëzua për shkak të traumës në ndeshjen kundër Steve Johnson nga Shtetet e Bashkuara, me rezultat 6:4, 2:5.

Tenisti 31-vjeçar gjatë lojës mori një ndrydhje në kofshën e majtë dhe mori tretman mjekësor. Dimitrov u kthye në fushë, por mesa duket kishte probleme me lëvizjen dhe u detyrua të hiqte dorë nga loja.


Më shumë nga rubrika

Skuadra e futbollit “Lludogorec” ka arritur një fitore prestigjioze ndaj “Romës”

Kampioni i Bullgarisë “Lludogorec” e nisi me fitore pjesëmarrjen në fazën grupore të turneut të Ligës së Evropës. Në ndeshjen e tyre të parë të Grupit C, bullgarët fituan 2:1 si mikpritës ndaj Romës të drejtuar nga trajneri José Mourinho...

botuar më 22-09-09 11.05.PD

Skuadra bullgare e basketbollit shënoi fitoren e parë në EuroBasket 2022

Kombëtarja e basketbollit për meshkuj e Bullgarisë mbajti shanset e saj për t'u kualifikuar në fazën e 16-të të EuroBasket 2022, pasi mundi mikpritësin, Gjeorgjinë, me rezultat 92:80 në ndeshjen e katërt të kompeticionit. Të rinjtë e Rosen..

botuar më 22-09-07 11.20.PD

Moti i keq ndaloi notin e Canko Cankov nga Evropa deri në Afrikë

Moti i keq në Oqeanin Atlantik ndaloi notin nga Evropa deri në Afrikë përmes Ngushticës së Gjibraltarit të atletit bullgar Canko Cankov, njofton uebfaqja sportal.bg. Gara filloi në mënyrë perfekte për Canko Cankovin dhe pas 7500 metrave ai ishte në..

botuar më 22-09-06 5.29.MD