Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 7 tetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 07 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju tregojmë për ekspozitën "Kujtesa", e cila prezanton relikte të refugjatëve armenë në Bullgari.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Vjeshta” të interpretuar nga grupi P.I.F.

Ju urojmë minuta të këndshme!

01.32 – Lаjmet

12.15 – Kulturë

19.08 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 23 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 23 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni “Roli kryesor” interpretuar nga Konstantin Kovaçev. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-01-23 3.00.MD

Bullgaria sot – 20 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni “Etydi I: Shaken trees” interpretuar nga Orkestra dhe Kori i BNR-së me..

botuar më 23-01-20 3.00.MD

Bullgaria sot – 19 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju informojmë për koncertin e parë të Big Bendit të BNR-së për vitin 2023 me dirigjentin e ftuar Angell Zaberski – bir. Në..

botuar më 23-01-19 3.00.MD