Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e DitësПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 21 qershor 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj në rubrikën “Politikë” do t’ju sjellim qëndrimin e Prof. Ognjan Gerxhikov, i cili në një intervistë për Radio Bullgarinë, u përpoq të shpjegojë mesazhin e lënë nga votuesit me..

botuar më 24-06-21 3.00.MD

Bullgaria sot – 20 qershor 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 20 qershor 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni një nga veprat e përfshira në programin e koncertit final të sezonit të Orkestrës..

botuar më 24-06-20 3.00.MD

Bullgaria sot – 19 qershor 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do t’ju sjellim disa prej deklaratave të para të liderëve të partive që hyrën në Legjislaturën e 50-të të Kuvendit Popullor të Bullgarisë. Ju kujtojmë se në parlamentin..

botuar më 24-06-19 3.00.MD