Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e DitësПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 3 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Një vajzë më pyeti” të interpretuar nga Kirill Semov. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:34 - Lajme 12:21- Kënga e ditës

botuar më 24-07-03 3.00.MD

Bullgaria sot – 2 korrik 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 2 korrik 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me Silvia Basile nga Italia - një vajzë e një martese të përzier bullgaro-italiane, e cila më 9 qershor të këtij viti votoi..

botuar më 24-07-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Korrik” të Akaga. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:46 - Lajme 14:02- Kënga e ditës

botuar më 24-07-01 3.00.MD