Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e DitësПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 28 qershor 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 28 qershor 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën “Njeriu më i lumtur” në interpretim të Grafa. Ju urojmë minuta të..

botuar më 24-06-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 27 qershor 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 27 qershor 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën “100 arsye” të Maria Ilievës. Ju urojmë minuta të këndshme! 01.27 – Lajmet..

botuar më 24-06-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 qershor 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në “Këngën e Ditës” ju ofrojmë të dëgjoni këngëtarin bullgar Orlin Goranov, i cili me një turne shënon 50 vjetorin në skenë. Ju urojmë minuta të këndshme! 01.36   –..

botuar më 24-06-26 3.00.MD