Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shumë talent dhe mendim të guximshëm e çuan Milen Ivanovin drejt rrugës së suksesit

Foto: arkiv personal

Pothuajse çdo djalë tregon një interes të padiskutueshëm për makinat që në moshë të vogël, dhe kur fillon të njohë markat dhe modelet, shpesh fillon të sfidojë prindërit e tij që të gjejnë se cilat janë markat e makinave që kalojnë nëpër rrugë. Një nga profesionet që ëndërron, përveç të qenit astronaut, më së shpeshti është pikërisht garues makinash. Bashkëbiseduesi ynë, Milen Ivanov, nuk u bë garues makinash, por ishte i rrethuar nga makinat sepse punoi 7 vjet në një tuning car studio të njohur bullgare. Sot makinat vazhdojnë të jenë pjesë e jetës së tij, por vetëm si projekte në version dixhital. Përkushtimi i tij ndaj dizajnit të automjeteve mund të thuhet se tashmë është shpërblyer, pasi automjeti i tij fuoristradë i krijuar për një videolojë i impresionoi pronarët e një studioje në Los Anxhelos, të cilët vendosën të prodhojnë dhe tregtojnë modelin. Kështu lindi xhpi Rezvani Vengeance.

“Unë personalisht nuk prisja të tregohej kaq shumë interes për xhipin tim dhe dëshirë nga ana e një kompanie për ta prodhuar. Kur isha duke e krijuar, mendoja se nuk duhej të ishte aq futurist dhe të ishte diçka që mund të realizohej - thotë Milen Ivanov në një intervistë për Radio Bullgarinë. –“Modeli origjinal kërkonte një rregullim të madh. Secili prej modeleve duhej të plotësonte një çmim të caktuar në mënyrë që kompania të përshtatej brenda buxhetit të përmendur. Vlera e opsionit të parë që u paraqita ishte rreth 1 milion dollarë”.

Çmimi ishte shumë i lartë, ndaj kompania vendosi të ulë vlerën e investimit të tyre, gjë që bëri të nevojshme heqjen e disa elementeve dhe shtesave të xhipit. Një nga ndryshimet lidhej me dyert, të cilat sipas dizajnit origjinal supozohej të mbeteshin të tipit "Dallëndyshe".

"Për të hapur një derë të blinduar në këtë mënyrë kërkohen mekanizma dhe programe sigurie krejtësisht të ndryshme, sepse nëse një derë e tillë bie mbi këmbën e klientit, mund ta imagjinoni se çfarë mund të ndodhë." Lajm numër një dhe reputacion i shkatërruar, si për kompaninë ashtu edhe për krijuesin e këtij dizajni. Prandaj, kompania vendosi ta shesë xhipin me një çmim më të ulët dhe të përballueshëm, pa këtë shtesë. Pra, vlera aktuale e ulët është rreth 270,000 dollarë dhe mund të shkojë deri në 700,000 dollarë, në varësi të përmirësimeve që klienti dëshiron të porosisë. Megjithatë, ne u përpoqëm të mbanim rreth 60% të dizajnit origjinal.”

Deri më tani janë prodhuar tre xhipe dhe qëllimi i kompanisë është të bëjë nga 25 në vit për t'i ofruar në zyrën e saj në Los Angeles.

Edhe pse ai është i përfshirë në mënyrë aktive në procesin e nxjerrjes së makinës në treg, Mileni nuk ka pasur ende mundësinë të shkojë në Qytetin e Engjëjve, pasi është plotësisht i përkushtuar për t'u kujdesur për dy fëmijët e tij, të cilët janë shumë të vegjël për të udhëtuar përtej Oqeanit.

Ndërkohë, puna i ofron atij edhe sfida të reja, këtë herë të lidhura me serialet e animuar në të cilët personazhi kryesor janë makinat.

“Tashmë kemi 7 sezone me nga 7 episode. Janë prodhuar nga një studio animacioni, me licencë nga përfaqësuesit zyrtarë të "Fast and Furious". Kam punuar për 2 ose 3 vjet mbi dizajnimin e modeleve të përdorura në serial”, zbuloi Mileni dhe saktësoi se seriali është i disponueshëm në një nga platformat botërore për video.

Projekti aktual me të cilin po punon është ende sekret. E vetmja gjë e sigurt është se historia ka të bëjë sërish me makinat, ndërsa animacioni do të jetë i një lloji krejtësisht të ri.

I lindur në Dobriç, Mileni studioi në Gjimnazin Kombëtar të Arteve të Aplikuara të Shën Llukës, pas së cilës u diplomua në Akademinë Kombëtare të Arteve. Ai pranon se portretet, peizazhet dhe pikturat e llojeve të tjera të natyrës kanë qenë gjithmonë të mërzitshme për të, ndryshe nga personazhet dhe komplotet në filma të ndryshëm artistikë, vizatimorë dhe video lojëra. Për këtë arsye ai zgjedh t'i përkushtohet këtij profesioni, me të cilin jeton i lumtur edhe sot e kësaj dite.

Përgatiti në shqip: Kostandina Bello

Foto: arkiv personal


Më shumë nga rubrika

Nënkryetari i një bashkie shqiptare kërkon një jetë më të mirë për bullgarët në Shqipëri

Agron Nuredinaj prej disa muajsh është pjesë e administratës së re bashkiake të qytetit të Kukësit në veri të Shqipërisë. Qendra bashkiake është përgjegjëse edhe për fshatrat në rajonin e Gorës, ku një popullsi me origjinë bullgare dhe me vetëdije..

botuar më 24-02-03 7.30.PD
Çavdar Arnaudov

Çavdar Arnaudov: Në Radio Bullgaria, pata fatin të punoja me përkthyesit më të mirë nga dhe në frëngjisht

Radio Bullgaria në formën e saj origjinale u shfaq një vit e një muaj pas krijimit të Radios Bullgare, në atë kohë Radio Sofja. Radio Bullgaria që në fillimet e saj paraqet një imazh të ndryshëm dhe autentik të vendit tonë dhe në këtë rol të rëndësishëm..

botuar më 24-01-25 7.30.PD

Ellzhana Popova: "Në kinemanë italiane ekziston ende një imazh klishe i grave të Evropës Lindore"

Ajo është një nga aktoret bullgare më të fotografuara në vitet 80 të shekullit të 20-të. Ajo ishte gjithashtu pjesë e trupës së Teatrit Kombëtar në Sofje me një prani të dukshme skenike. Ellzhana Popova është një legjendë për një brez të tërë bullgarësh...

botuar më 24-01-22 7.25.PD