Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

2 000 000-ят пътник на Летище Бургас пристигна от Москва

Летище Бургас посрещна днес с празнична церемония двумилионния си пътник за тази година. Това е Елена Даданова, която пристигна на най-слънчевото летище в България с полет от Москва на авиокомпания Трансаеро в 9:09 ч. Елена и Сергей са за първи път в България и ще почиват в курорта „Слънчев Бряг” в продължение на една седмица. „Избрахме България, защото получихме много добри отзиви за страната ви”, сподели Елена. Двумилионната пътничка живее в град Муром, Владимирска област ,в близост до руската столица Москва. Елена работи в сферата на туризма, а съпругът й се занимава с търговия.Още при слизането си от самолета, юбилейната пътничка, бе тържествено посрещната от директора на летище Бургас, Георги Чипилски, който поднесе билет „ 2 милионен пътник на летище Бургас”, голяма кошница с плодове, букет от български рози и още много подаръци, сред които уникален стъклопис. Специалният гост на аеропорта получи подаръци и от кмета на Бургас, Димитър Николов и областния управител Константин Гребенаров.Луксозна лимузина, украсена с логото на аеропорта и надпис „2 - милионен пътник на летище Бургас”, отведе всички официални гости до ВИП залата на летището. По-късно лимузината отведе двойката от Русия до хотела им в Слънчев бряг. Посрещането на двумилионния пътник на летище Бургас се превърна в истинска атракция за всички близо 200 пътници, които пристигнаха на морското летище със същия полет. Авиокомпания Трансаеро изпълнява на летище Бургас полети от Москва с едни от най-големите типове пътнически самолети и оперира на аеропорта от 2006-та година.
По публикацията работи: Екатерина Капрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

152 години от гибелта на Васил Левски отбелязваме на 18 февруари

В родния град на Апостола на свободата Карлово ще бъде отслужена Света литургия и панихида в памет на Левски, ще бъде открита тематична изложба и ще бъде връчена ежегодната награда на карловския комитет „Васил Левски“. От 18.00 ч. започва възпоменателната церемония на площад „Васил Левски“, а след това - традиционният спектакъл на ученици..

публикувано на 18.02.25 в 06:50
Снимката е илюстративна

Без ток са все още села във Варненско

В община Аксаково част от село Доброглед остава без ток, поради повредени трансформатори. Припомняме, че снощи цялото село беше без ток , към момента електрозахранването е частично с възстановено. Това съобщи за Радио Варна дежурният в Областна администрация. Без ток от снощи са и три села в община Долни чифлик - Голица, Солник и Булаир са без..

публикувано на 18.02.25 в 06:30

В Североизточна България снежната покривка е от 20 до 25 см, в Добричко 10 см - пътищата са отворени

През нощта валежите и по Северното Черноморие преминаха в слаб сняг. Слаб дъжд вали само в Бургас и на Емине. В Североизточна България снежната покривка е от 20 до 25 см, само в Добрич 10 см. За Варна атмосферно налягане 1023 хПа – по-високо от нормалното за месеца, слабо ще се колебае около тази стойност; относителна влажност на въздуха 94..

публикувано на 18.02.25 в 06:18

Пътят Варна - Бургас е затворен

Пътят Варна – Бургас е затворен по искане на Областно пътно управление /ОПУ/ - Бургас, съобщи за Радио Варна дежурният в ОПУ-Варна.  За всички МПС е затворен участътък от пътен възел Старо Оряхово до Бургас.   Тежкотоварните автомобили изчакват на място.  Настилката между Обзор и Слънчев бряг се обработва и почиства. Обходният път е през..

публикувано на 18.02.25 в 06:16

Планови спирания на тока днес

Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: ·   На  18.02.2025  г. В периода  9:00  ч. до  17:00  ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: с. Осеново –..

публикувано на 18.02.25 в 06:15
Зимна прелест

Валежи от дъжд и сняг и във вторник

Днес ще е облачно в Североизточна България с валежи от сняг и там снежната покривка ще се увеличава. По Черноморието валежите ще са от дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен, на места по Черноморието временно силен североизточен вятър. Дневните температури ще останат близки до сутрешните - от минус 4° до минус 1°, по Черноморието от 2 до 5, за Варна..

публикувано на 18.02.25 в 06:11
Снимката е илюстративна.

Аварирал тир затвори пътя Варна - Добрич на Аксаковска панорама

Усложнява се пътната обстановка във Варненско. Пътят Варна - Добрич е затворен поради аварирал ТИР в района на Аксаковска панорама. Специализирана техника работи на терена на произшествието, за да бъде извлечен тежкият камион. Очаква се до час пътят да бъде отворен за движение, съобщават от Областна администрация.  Към 21 часа пътят е още затворен..

публикувано на 17.02.25 в 20:28