Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Димитър Николов: Използвайте Бургас като лаборатория за добри практики в образованието

Снимка: БГНЕС

Кметът на Бургас Димитър Николов в приветствието си към участниците в среща между студенти, представители на академичните среди и работодатели предложи Бургас да бъде използван като лаборатория за добри практики в образованието. Основната цел на срещата бе публичното представяне на резултатите от дейността на висшите училища в града по проект "Студентски практики". "Ще направим всичко възможно да запълним липсващото звено от добре подготвени на практика млади специалисти на пазара на труда. Няма да ви разочароваме", каза още кметът Димитър Николов. Той даде конкретен пример за дисбаланса, който се забелязва по оста образование - пазар на труда. Това е явният интерес на компании от IT сектора да инвестират и да отварят работни места в Бургас, но едновременно с това те не откриват в града и региона достатъчно на брой подготвени специалисти.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Преустановяват за около час движението на автомобили около Катедралния храм заради честването на 3 март

Във връзка с тържественото честване на 147 години от Освобождението на България и издигането на националния флаг, на 3 март, в интервала от 9:30 часа до приключване на събитието (около 10:40 часа), ще бъде преустановено движението на автомобили както следва: - Бул. „Мария Луиза” - в частта от пл. „Св. Св. Кирил и Методий” до кръстовището с ул...

публикувано на 01.03.25 в 14:30

Новозеландец бе глобен с 500 евро за потапяне в римския фонтан „Треви“

Турист от Нова Зеландия беше глобен с 500 евро за гмуркане в известния фонтан „Треви“ в центъра на Рим, който беше отворен отново за туристи в края на 2024 г., макар и с някои ограничения.  Както съобщава CNN Travel, в неделя вечерта новозеландецът и двамата му сънародници били спрени от полицията, когато се опитали да проникнат на площада близо до..

публикувано на 01.03.25 в 13:20
Христо Димитров

Христо Димитров: Община Варна няма политика, гарантираща развитието на града

До края на тази година ще бъде извършен одит на дружеството „Градски транспорт“ ЕАД, като той ще бъде не само финансов, но и на процесите в самото предприятие. Това съобщи в предаването „Позиция“ на Радио Варна председателят на Варненския общински съвет инж. Христо Димитров. Той уточни, че общинските съветници за дали съгласие за нов кредит от..

публикувано на 01.03.25 в 13:18

Ще бъде оказана персонална подкрепа на нуждаещи се семейства от с. Тополи

Наясно сме с казуса от село Тополи, където 48 семейства, настанени във ведомствени жилища на бивше варненско предприятие, могат да останат без подслон. Става въпрос за имот, който впоследствие е продаден и към момента е частна собственост, a хората трябва да напуснат жилищата до края на април. По случая наш екип посети семействата на място в селото, а..

публикувано на 01.03.25 в 12:50

Пчелари на протест днес

Пчелари излязоха на протест в Добрич, с който да изразят несъгласието си от изграждането на фотоволтаични и вятърни електроцентрали върху земеделска земя. Те се обединяват около искането за налагането на мораториум и поискаха законодателни промени в енергийната политика на страната. Протестът на пчеларите в Добрич беше подкрепен от техни колеги от..

публикувано на 01.03.25 в 12:28

300 жители от община Ветрино изплетоха мартеница, дълга 1816 метра

Колко е дълга най-дългата мартеница?  Това се заеха да разберат от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните във Ветрино и Българския Младежки червен кръст в общината, подкрепени от БМЧК-Варна.  Белият и червеният конец тръгнаха от ДГ „Васил Левски“ с. Ветрино.  Малчуганите предадоха щафетата на каките и..

публикувано на 01.03.25 в 10:12
Снимката е илюстративна

Променят движението в части на АМ „Хемус“

За улеснение на трафика за Националния празник се променя организацията на движение през тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на автомагистрала „Хемус“. С оглед осигуряване на безопасността на движението в ОДМВР-София е създадена организация за осъществяване на засилен контрол  за ограничаване на предпоставките за настъпване на тежки ПТП и..

публикувано на 01.03.25 в 10:05