Икона на Блажена Матрона Московска, изработена от монаси в Атон и Киевската катедрала, ще бъде разиграна на благотворителен търг в Добрич в подкрепа на даровити деца. Кампанията събира за двайсети път в навечерието на Деня на християнското семейство близо 300 общественици и предприемачи по покана на сдружение "Майчина грижа", съобщи неговият председател Сабина Дукова.
По думите й иконата на светицата с чудодейни лечебни способности е поръчана специално за благотворителното събитие от отец Емануил от храма "Света Троица" в Добрич. Иконата, в която са вградени частици от плащеницата на прорицателката, е пропътувала повече от 4000 километра до добруджанския град.
На благотворителния бал тази вечер ще се наддава и за ценни произведения на изкуството. Президентът Росен Плевнелиев е предоставил за каузата кашпа от китайски порцелан с традиционни символи - подарък от кмета на Шанхай, каза председателят на сдружението.
Повече от 400 даровити деца от семейства в тежко материално положение или изгубили родителите си е подпомогнал дамският клуб през изминалите две десетилетия, отчитат от сдружението. От "Майчина грижа" през годините са събрали близо половин милиона лева с благотворителни инициативи. Само през тази учебна година сдружението има 50 стипендианти.
Русия обяви днес, че е превзела по едно село в Курска област и съседната украинска Сумска област, предаде ТАСС. В сводката, публикувана от Министерството на отбраната на Руската федерация, пише, че в частично окупираната от Украйна Курска област е превзето село Лебедевка в Суджански район. Съобщението, което не е проверено по независим път, бе..
Издирваният в Кула, Видинско, 20-годишен мъж е убит, предаде БНТ. Той беше в неизвестност от 4 дни. Става въпрос за убийство по особено жесток начин и опит за заличаване на следите. По информация на "По света и у нас" извършителите са двама и след убийството са напуснали страната в посока Сърбия, където са задържани. При обиск в дома им са намерени..
Един човек е загинал, а 26-ма са ранени при 22 тежки катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщиха от МВР. В София са регистрирани пет тежки и 16 леки катастрофи, при които са ранени шестима души. По данни на МВР за периода от 28 февруари до 6 март са проверени 100 099 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 112 657 водачи и..
Ново проучване на Атинския университет подчертава реалната възможност за възникване на цунами в района между Санторини и Аморгос, съобщава уебсайтът Tovima. Проучването предупреждава, че макар сеизмичната активност да е известен фактор, свлачищата - както на сушата, така и под водата - също могат да предизвикат разрушителни вълни, като подчертава..
Обявеният като граждански протест в защита на българския лев в Добрич събра около двайсет човека, по-голямата част от които привърженици и членове на политическа партия. Подробности от Мая Райнова: С българските знамена в ръка недоволните жители на Добрич, събрали се на площад „Свобода“, изразиха несъгласието си страната ни да приеме единната..
С официална церемония и Поход на толерантността "Ние помним" в София бяха отбелязани 82 години от спасяването на българските евреи и почетена паметта на евреите, загинали в нацистките лагери на смъртта. Шествието започна от църквата „Св. София“ и достигна до Паметника на спасението в столицата. Начело застанаха председателят на Народното събрание..
Националният съвет избра Изпълнително бюро на БСП, съобщиха от пресцентъра на партията. В него се включват петима заместник-председатели - Иван Таков, Калоян Паргов, Иван Пешев, Драгомир Стойнев, Иван Иванов. За организационни секретари са избрани Деян Дечев, Атанас Атанасов, Цветелина Пенкова и Филип Попов. По-рано днес започна заседанието на..