Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

370 социално слаби жители на Генерал Тошево получиха хранителни пакети за Коледа

Снимка: архив

370 социално слаби жители на община Генерал Тошево бяха зарадвани с хранителни пакети в навечерието на Рождество Христово. Хранителните продукти са осигурени със средства от тазгодишната, седма по ред  инициатива „Благотворителна Коледа”, съобщиха от добруджанската община. В рамките на дарителската кампания са събрани 9 250 лева. Всеки от хранителните пакети е на стойност 25 лева и съдържа олио, брашно, ориз, макарони, кашкавал, лютеница, пакет с кебапчета или кюфтета, плодове и други основни продукти. Пакети са раздадени на хора и семейства с ниски доходи, самотно живеещи пенсионери, многодетни семейства. В благотворителната кампания са участвали 42-ма дарители, сред които са община Генерал Тошево, местни фирми, граждани. Дарителската инициатива е организирана съвместно от общината и от  църковното настоятелство при храма „Св. Вмчк Димитър” в града.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Влак блъсна и уби човек край Казанлък

Бързият влак от Бургас до София е блъснал човек около 8 часа тази сутрин.  Възрастен мъж е пресичал жп линията на нерегламентирано място след пазаруване в супермаркет в края на града. Подаден е звуков сигнал, но той преминал пред влака въпреки предупреждението. Машинистите са тествани за употреба на алкохол, отчетени са отрицателни резултати,..

публикувано на 22.03.25 в 11:02
Екрем Имамоглу

Стотици хиляди протестираха в защита на Имамоглу из цяла Турция

Стотици хиляди протестираха в защита на Имамоглу из цяла Турция Стотици хиляди хора се събраха в Истанбул, за да протестират в защита на опозиционния кмет на града Екрем Имамоглу, като не се съобразиха с предупреждението на президента Реджеп Тайип Ердоган, че Турция няма да толерира „уличния тероризъм“. Това беше третата поредна вечер, в която..

публикувано на 22.03.25 в 10:52

Институтът по океанология показва своите уреди днес в Морското казино

За Световния ден на водата – 22 Март  Институтът по океанология към Българска академия на науките (ИО-БАН), кани деца, родители, жители и гости на град Варна да посетят събитие, на което ще бъдат  демонстрирани океанографските инструменти и ще бъде представян комиксът „Пътешествие с наблюдателите на Океана“, в които някои от  децата ще  са главни..

публикувано на 22.03.25 в 10:18
Министърът на външните работи Георг Георгиев.

Георг Георгиев: Няма място за спекулации за смъртта на българския гражданин в Газа

Няма данни българският гражданин в Газа да е загинал при умишлена атака. Не знаем какво точно се е случило. Това заяви пред БНТ министърът на външните работи Георг Георгиев. Той подчерта, че България има интерес от това истината да е ясна, но все още няма официални резултати от проведено разследване. "Не бихме позволили на този по-ранен етап да..

публикувано на 22.03.25 в 09:58

Продължава мониторингът на морските води по повод военните действия на територията на Република Украйна

Пробовземане от морските води в района на Дуранкулак, Шабла и Калиакра направиха експерти на  Басейнова дирекция "Черноморски район" (БДЧР) заедно с техни колеги от Регионална лаборатория (РЛ) – Варна към Изпълнителната агенция по околна среда. Пробите ще бъдат изследвани по показатели полихлорирани бифенили, нефтопродукти, метали, пестициди и..

публикувано на 22.03.25 в 09:55

Световния ден на водата-22 март 2025 г. - „Опазване на ледниците“

2025 г. е обявена за Международна година за опазване на ледниците от ООН, а 21 март за Световен ден на ледниците, считано от 2025 г.  Ледниците се топят по-бързо от всякога. Тъй като планетата става по-гореща, нашият замръзнал свят се свива, което прави водния цикъл по-непредсказуем. За милиарди хора по света топенето на ледниците е пагубно, тъй като..

публикувано на 22.03.25 в 09:43

Часът на Земята е тук: Гасим осветлението за час с послание да пазим нашия общ дом

И тази година  на 22-ри март можем да се включим в празника на природата - за 18-то издание на  Часът на Земята  в България . Това е най-мащабната международна инициатива, посветена на опазването на планетата,  по инициатива на Световния фонд за дивата природа WWF . Тази събота милиони хора в повече от 190 държави за пореден път ще отбележат..

публикувано на 22.03.25 в 08:50