Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДСБ иска спешни мерки срещу задръстванията във Варна

Снимка: Сияна Спиридонова, Радио Варна

"Да затвориш едновременно две главни артерии на града, без да помислиш какво ще се случи, граничи с вопиющ непрофесионализъм", това  коментира в предаването "POST FACTUM" председателят на ДСБ-Варна Васил Василев . Според него подмяната на канализацията на бул. Приморски е можело да стане и догодина, след като приключи пробива на бул. „Левски”, понеже не става въпрос за ремонти, които са жизненоважни за града. 

 "В момента единственото място, откъдето може да се мине е подлезът „Шипка”, а там е нещо страшно. Има мерки, които не са толкова сложни - да се отвори улица 27 юли, да се променят две-три светофарни уредби. Не може на един светофар да се образуват колони през две-три кръстовища и той да свети по същия начин, както когато нямаше ремонти. Не може да се блокира градът. Нещата са вече нетърпими, много граждани се обърнаха към нас с възмущение." 

От ДСБ-Варна призовават кметът да разпореди на общинската администрация да се предприемат незабавни мерки с цел адекватно справяне с хаоса по улиците на Варна.  Те настояват в рамките на 10 дни да се извършат съответните действия. В противен случай ще инициират гражданска подписка.

Цялото интервю на Емилия Николова с инж. Васил Василев чуйте в прикачения файл:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Увеличават се нарушителите, превишаващи 3-часовия си престой в "синята зона" на местата за инвалиди

Зачестяват сигналите за нарушители, превишаващи 3-часовия престой в обхвата на "синята зона", на местата, предназначени за хора с увреждания.  Директорът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов не отрече съществуването на проблема. Той обясни, че 15 екипа от инспектори извършват непрекъснати проверки, но те няма как..

публикувано на 06.02.25 в 10:30

"Зелената зона" във Варна ще заработи налято?

През лятото се очаква да заработи "зелената зона" във Варна. Подготвя се документацията за провеждане на обществена поръчка за софтуерната поддръжка и управление на кратковременното паркиране. Това каза директорът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов. Той припомни, че "зелената зона" позволява 5-часов платен престой..

публикувано на 06.02.25 в 09:40

Днес решават дали да забранят рекламата на вейпове

Здравната комисия в парламента ще разгледа отложения от миналата седмица проект на решение, според който със закон ще се забранят рекламата, предлагането и продажбата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори и техни аналози, включително на електронни цигари, вейпове, дъвки, бонбони и шоколади с такива вещества, предаде БНР. Предвиден е..

публикувано на 06.02.25 в 09:00

Присъствие с въпросителни - козирките във Варна

В началото на ноември 15 души загинаха, а десетки бяха ранени, след като бетонна козирка се срути на основната железопътна гара в сръбския град Нови Сад. Последваха многохилядни протести с настояване за оставка на правителството.  Трагичен инцидент с козирка имаше преди години и във Варна. Изминаха 17 години от смъртта на 22-годишната..

публикувано на 06.02.25 в 08:45

Без вода в местности и курорти край Варна

Планирано е спиране на водата за днес и ще засегне живеещите край Варна в местностите "Евксиноград", "Ален мак" и "Кабакум", както и в курортните комплекси "Свети Свети Констанитн и Елена" и "Чайка".  Поради планово изграждане на нови ВиК връзки по главен водопровод "Варна-Златни Пясъци - 1 етап" живеещите в посоченит е места остават без..

публикувано на 06.02.25 в 05:57

Студено със силен вятър край морето

Отрицателни са температурите в почти цяла Източна България и по черноморието. Най-ниската стойност измерена в 5.00 часа е в Добрич – минус 5 градуса, минус 4 градуса е в Разград, минус 3 градуса е в Карнобат. По минус 2 градуса е температурата на въздуха в Русе, Силистра, Шумен, Шабла, на нос Калиакра и във Варна. Минус 1 градус – на..

публикувано на 06.02.25 в 05:54

Адресите без ток

В периода 03.02.2025 - 07.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Дъбравино - клиентите, електрозахранени от ТП 6. На 06.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на..

публикувано на 06.02.25 в 05:00