За поредна година Военноморският музей ще се включи в Нощта на музеите, като отвори врати за безплатни посещения тази вечер от 18 до 24 часа за своята постоянна експозиция, както и временната изложба „Българската морска униформа – отражение на своята епоха“. Програмата започва с концерт на Представителния духов оркестър на Военноморските сили и изпълнения на „Сребърни звънчета“ и „Звездни струни“. В „Училището за моряци“ малки и големи ще се учат да връзват морски възли, а любопитните ще разберат повече за българската армия и оръжието през вековете. Безплатно може да бъде разгледан и миненосец "Дръзки". На всеки кръгъл час ще бъде изстрелван тържествен салют от корабното оръдие.
За любителите на киното ще бъде прожектиран документалният филм „Около света за 202 дни“, посветен на капитан Георги Георгиев и неговото околосветско плаване с яхта „Кор Кароли“.
Парк-музеят на бойната дружба – 1444 г. „Владислав Варненчик“ се включва в европейската инициатива "Нощ на музеите", като отворя врати за безплатни посещения от 18 до 24 часа. Освен постоянната експозиция, посетителите ще могат и за първи път напълно безплатно да разгледат съвместната изложба с РИМ – Силистра, „Борба за бащиното наследство“, посветена на въстанието на Константин и Фружин.
Безплатен автобус ще води желаещите от парк „Владислав Варненчик” до Военноморския музей на кръгъл час от 18 до 23 часа. На всеки половин час той ще тръгва обратно от спирка „Басейна”. Интересът към "Нощта на музеите и галериите" нараства с годините. Повече семейства с деца разглеждат експозициите, показа анкета на Габриела Гаврилова :„Възраждане“ започва подготовката на протести в цялата страна с искане за запазване на българския лев. Това обяви на пресконференция във Варна лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов. Той призова българите към гражданско неподчинение. Лидерът на партията уточни, че се гордее с всички, които са се включили в протеста в София, който - по..
Полицаите са действали "в рамките на закона и при спазване на съответните разпоредби" по време на протеста на политическа партия "Възраждане", съобщават в позиция от Столичната дирекция на полицията. Становището се изпраща заради медийни запитвания, свързани с разпространението на видеоклипове и снимки. В него се казва, че..
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще проведе извънредно заседание утре, на 24 февруари , от 9.00 ч. в Гранитна зала в сградата на Министерския съвет. Сред основните теми в дневния ред на заседанието са заложени да бъдат обсъжданията на проекти на закони за социалната и здравната политика на страната за 2025 година. Те включват..
Германия избира днес нов Бундестаг с очаквания за смяна на властта в Берлин .В социологическите допитвания води консервативният блок, а вероятният следващ канцлер на Германия е християндемократът Фридрих Мерц. В същото време голяма част от избирателите не очакват съставяне на стабилно правителство.В последните дни от предизборната..
Абонаментът за безплатни карти за градски транспорт за деца от 7 до 14 години, съгласно действието на постановление на Министерски съвет, изтича през февруари, напомнят от общинското предприятие ТАСРУД. Поради тази причина от там приканват всички родители (настойници или попечители) на деца от тази възрастова категория да посетят пункт за..
Днес сутринта над по-голямата част от района ще бъде слънчево и много студено. Минималните температури в Североизточна България ще са между -16 и -11 градуса, на места до -20. Главно на места по поречието на Дунав видимостта ще е намалена до мъгла. Повече облаци ще има над крайните южни райони на Черноморието и там е възможно да прехвърча сняг...
Хипермаркет стресна клиентите си, след като пусна цени в евро на своите продукти. Радио Варна потърси обяснение от търговската верига. Оттам отговориха, че от няколко дни текат технически процеси по каталозите им: „До постъпване на вашия сигнал не бяхме попадали на цените във валута, различна от левове, вероятно поради кеширана информация..