Има ли дежурен лекар в Очна клиника Варна, който да приема спешни случаи или те трябва да търпят до началото на стандартното работното време на следващия ден? Този казус постави слушателски сигнал, по който тръгна репортер на Радио Варна.
Светлана Матеева от Добрич се оказала принудена да търси болнична помощ извънредно, заради инцидент с нейния внук, който е на година и половина. Пренасочени от спешния кабинет в Добрич към Варна поради липса на офталмолог в добруджанския град, те откриват, че в Очната клиника през нощта на работа са само медецинска сестра и охрана.
Г-жа Матеева търси помощ и на 112, откъдето й потвърдили, че единственият наличен специалист по очни болести се намира там, където са те в момента.
Според непотвърдена информация общинското болнично заведение е без лекар след работно време поне от около месец и половина преди описания инцидент. Потърсихме управителя на Очна болница - народният представител д-р Руслан Тошев, който по телефона отрече за липса на специалисти след 18:00 ч.
„Очна болница няма спешен кабинет, но трябва да има на разположение дежурен лекар 24 часа”, каза за Радио Варна д-р Петър Янев директор „Медицинска дейност” в Регионалния здравна инспекция Варна:Или с други думи, ако трябва да обобщим казуса - дума срещу дума. Тази на пациента, който не е намерил помощ, и тази на лекаря-администратор, според когото тя е била налице. А за да бъдат изяснявани подобни казуси, следва да бъдат потърсени и контролните органи, в случая Здравната каса, до сезирането на които рядко прибягваме, било поради липса на доверие или на време. За съжаление, ако ние, като потребители, не си търсим правата, едва ли институциите сами биха направили това.
Всички страни по темата можете да чуете в прикачения аудио файл:
Във връзка с тържественото честване на 147 години от Освобождението на България и издигането на националния флаг, на 3 март, в интервала от 9:30 часа до приключване на събитието (около 10:40 часа), ще бъде преустановено движението на автомобили както следва: - Бул. „Мария Луиза” - в частта от пл. „Св. св. Кирил и Методий” до кръстовището с ул...
Зоната за кратковременно паркиране т. нар. „синя зона“, която функционира в централната градска част на Варна, ще бъде безплатна за жителите и гостите на Варна в деня на националния празник – 3 март. Община Варна призовава водачите на автомобили да спазват правилата за спиране и паркиране в обхвата на "синя зона" и извън него. Нарушителите ще бъдат..
Община Варна организира общоградско честване за националния празник на България – 3 март, отбелязващ 147 години от Освобождението на България. Съорганизатори на събитията са Военноморските сили на Република България и Варненската и Великопреславска света митрополия. Програма: 10:00 - 10:30 ч. Площад „Св. св. Кирил и Методий“ ТЪРЖЕСТВЕНО..
Още сутринта преваляванията и по южното крайбрежие ще спрат, а по-късно започналото намаление на облачността над Североизточна България ще обхване и останалите райони. Преди обед на места ще е мъгливо. Ще духа слаб, по Черноморието до умерен северен вятър. Ще продължи да прониква по-студен въздух и максимални температури ще останат близки до сутрешните..
"Анора" е големият победител на 97-ата церемония по връчване на наградите "Оскар". Освен, че беше отличен за най-добър филм, лентата получи още четири статуетки - за монтаж, сценарий и режисура - и трите на Шон Бейкър, а Майки Мадисън получи отличието за главна женска роля. Филмът разказва съвременна история за Пепеляшка, в която Ани, млада секс..
31% седмичен ръст в броя на регистрираните случаи на остри респираторни заболявания във Варна и областта, отчитат от регионалната здравна инспекция. По данни на РЗИ-Варна, за отчетния 7-дневен период (21-27.2), са регистрирани 551 случая на ОРЗ, спрямо 420 от седмица по-рано. 65 са случаите с усложнения от ОРЗ. Лабораторно доказаните случаи на грип са..
Негово Светейшество българският патриарх и Софийски митрополит Даниил днес навършва 53 години. Светското име на Негово Светейшество българският патриарх и Софийски митрополит Даниил е Атанас Трендафилов Николов. Той е роден на 2 март 1972 г. в Смолян. Завършва основното и средното образование в родния си град, се казва в биографията на патриарх Даниил,..