Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мадан с изцяло нов център

С напълно обновен площад, жители и гости на Мадан посрещнаха традиционния празник на града и Деня на миньора.  С красивите си цветни плочки, осветление, фонтан, нови тротоарни настилки и оформените зелени кътове, реконструираният център на маданчани е поредната осъществена мечта от общинското ръководство.

На сцената пред също ремонтираната сграда на Народно читалище „Иван Вазов -1999”, кметът на община Мадан- Фахри Молайсенов, приветства жителите и гостите на града с празнично слово. В него той припомни, че преди 65 години с Указ на Народното събрание Мадан е признат за град.

„За мен като кмет на общината има особено значение фактът, че вече седма поред година сме заедно – заедно в емоцията и настроението на празника,  заедно и в работата, която вършим за доброто на нашата община. Седем години, през които Мадан  крачка по крачка се доближава до онази идея, която имаме всички за съвременна европейска община  – с всичките инвестиции на стойност десетки милиони.

Ocoбeнo внимaниe Moлaйceнoв oбъpнa и нa oтĸpитaтa тepмaлнa вoдa c yниĸaлни ĸaчecтвa пpeз 2017 г. „Boдaтa e eднa изĸлючитeлнa aлтepнaтивa и пepcпeĸтивa зa paзвитиeтo нa цялaтa oбщинa. Bъпpeĸи пepипeтиитe и cлoжнocттa нa изпълнeниe, cъвceм cĸopo зaпoчвaмe paбoтa пo пo-нaтaтъшнoтo paзвитиe нa пpoeĸтa. Πpeдcтoи и изгpaждaнeтo нa гpaдcĸa гpaдинa и 95 пapĸoмecтa, знaчим пpoeĸт, c ĸoйтo тpaйнo щe ce oблeĸчи eжeднeвия пpoблeм c пapĸиpaнeтo. Имaмe paзpaбoтeн и yниĸaлeн пo poдa cи и изĸлючитeлнo aтpaĸтивeн пpoeĸт зa „Mинeн тypизъм“, зa ĸoйтo cъщo ce нaдявaмe в нaй-cĸopo вpeмe дa пoлyчим финaнcиpaнe. И щe cпpa дo тyĸ, paзбиpa ce имa и oщe нeщa, ĸoитo пpeдcтoят дa ce cлyчaт“, пocoчи ĸмeтът нa oбщинa Maдaн, Фaxpи Moлaйceнoв. Toй бe ĸaтeгopичeн, чe тoй и нeгoвият eĸип щe пpoдължaвaт дa paбoтят c яcни и възмoжни цeли, c ĸoитo щe пpoмeнят oбщинaтa ĸъм пo-дoбpo. „Eдин мaлъĸ гpaд нaĸpaя нa дъpжaвaтa, нo в нaчaлoтo нa cъpцaтa и мeчтитe ни“, зaяви oщe Moлaйceнoв.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Хипермаркет пусна цени в евро

Хипермаркет стресна клиентите си, след като пусна цени в евро на своите продукти.  Радио Варна потърси обяснение от търговската верига.  Оттам отговориха, че от няколко дни текат технически процеси по каталозите им:  „До постъпване на вашия сигнал не бяхме попадали на цените във валута, различна от левове, вероятно поради кеширана информация..

публикувано на 22.02.25 в 15:41

Кукерската група на село Чарган прогони злите сили от Балчик в очакване на пролетта

Кукерският празник се проведе по покана на историческия музей в Балчик, предшестван от ритуала на Сирни Заговезни, пресъздаден от гурковската група "Живи корени", и хората на танцов състав "Веселие". Тези празници се провеждат между Сирни и Месни заговезни, когато започва пробуждането на природата, готова за оплождане и раждане на нов живот...

публикувано на 22.02.25 в 15:02

МОН предложи специалността "Медицинска сестра" да бъде защитена и освободена от такси за обучение

По предложение на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев специалността „Медицинска сестра“ ще бъде включена като нова защитена специалност от професионално направление „Здравни грижи“ и ще бъде освободена от такси за обучение, съобщи пресцентъра на МОН.  МОН публикува за обществено обсъждане предложение за промени в Постановление № 64 на..

публикувано на 22.02.25 в 14:40
Снимката е илюстративна

Военни колони преминават през България за участие в учението "Устойчива стрела"

Придвижването на личния състав и военната техника ще се извършва по републиканската пътна и железопътна инфраструктура на България от Румъния в посока към Гърция и Турция.  Ще бъде използван и въздушен транспорт, посочват от МО. Придвижването ще се случва на етапи до 20 март. А военните автоколони ще бъдат ескортирани от екипи на служба "Военна..

публикувано на 22.02.25 в 13:37

Областният управител: Спазването на законовата процедура е основната причина за обжалване на таксите за строителство

Решението на Общинския съвет във Варна за увеличаване на таксите за строителство е обжалвано от областния управител Андрияна Андреева. Основната причина е спазването на законовата процедура, подчерта пред Радио Варна Андреева. Благомир Коцев: Ако областния управител целеше да се спази закона, а не изпълняваше политическа поръчка, можеше..

публикувано на 22.02.25 в 11:37

Детска работилница за мартеници в Добрич тази неделя

Мартенска работилница ще се проведе утре в Центъра за защита на природата и животните в Добрич. В изработването на мартенички могат да се включат деца от всички възрасти. Идеята на работилничката е да се представят различни и интересни техники за изработването на мартенички. Подготвени са отделни станции, съобразени с възрастта на децата. За деца..

публикувано на 22.02.25 в 11:13

11-а Конференция по демокрация ще се проведе тази събота и неделя във Варна 

Форумът е  събитие за споделяне на граждански инициативи, битки и успехи на гражданското общество. Той  ще започне с откриване на фотографска експозиция на новозеландката Мириам Стронг. Тя представя 11 вдъхновяващи истории на хора от цяла Европа, които успяват да извървят пътя от енергийната бедност до енергийната независимост с помощта на енергийни..

публикувано на 22.02.25 в 10:49