Флашмоб, наречен „Грамада”, ще се проведе утре от 18 до 21 часа пред сградата на община Варна. Организатори са членове на „Фейсбук”-групата „За Морската”, които бяха сред инициаторите и на вчерашното протестно шествие.
„Искаме безопасен живот! Искаме справедливост! Искаме спазване и прилагане на законите. Искаме спиране на незаконните гонки със залагания, провеждани без притеснения пред очите на полицията. Искаме вдигнати пешеходни пътеки на проблемните места и булеварди, искаме ограничителни колчета по тротоарите.
Искаме обезопасени пешеходни пътеки в подстъпите до Морската градина и настояваме от години за спиране на движението на автомобили по алеите ѝ! Там има огромна опасност от инциденти с пешеходци или велосипедисти. Същото е положението и по крайбрежната алея „Кап. Георги Георгиев”!
Искаме безопасни условия за пешеходците в условията на продължаващи с месеци ремонти и строежи на градската инфраструктура на Варна.
Искаме законодателни промени в областта, по-високи глоби, налагането и събирането им, искаме спазване на законите!”, пишат организаторите на протестната акция.
Плащането на пенсиите за месеца чрез пощенските станции започва на 7 февруари и ще продължи до 20, съобщават от Националния осигурителен институт. Преводите на сумите за февруарските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 февруари. Утре ще започне изплащането на обезщетенията за бременност и..
От следващата година в онлайн платформи за наем на апартаменти, като Booking и Airbnb , няма да се предлагат обекти, които не са регистрирани в общината. Това съобщи за Радио Варна Руслан Петков, управител на компания за туристическо настаняване. Във Варна са регистрирани над 3500 подобни места за настаняване, но активните..
Част от улица "Хан Пресиян" в квартал "Христо Ботев" във Варна е в лошо състояние, тротоари липсват, а когато завали, трасето е непроходимо. Улицата е в пълен мрак, а живеещите в района трябва да си светят с телефони и фенери, за да стигнат до домовете си. С този сигнал точно преди седмица с редакцията на Радио Варна се свърза Миглена Параскевова...
От днес, 3 февруари, северното платно на бул. „Княз Борис I“ (посока центъра на Варна) в участъка от входа на резиденция „Евксиноград“ до кръговото кръстовище на „Траката“ ще бъде затворено за движение. Причината е продължаващата работа по изграждане на нова ВиК инфраструктура по трасето на републикански път I-9. Движението в участъка ще се..
Катастрофа с фатален край е отнела живота на 72-годишна жена. Инцидентът е станал в събота привечер в Провадия, когато тя е пресичала на пешеходна пътека и е била блъсната от лек автомобил, управляван от 42-годишен водач от Неофит Рилски. Пробите на водача за алкохол и наркотични вещества са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство,..
14 деца са били приети в клиниката по Токсикология на варненската Военна болница през 2024 година с остра интоксикация след употреба на електронна цигара – вейп съдържаща синтетична марихуана /хексахидроканабинол – HHC/. Това каза за Радио Варна проф. Снежа Златева, началник на клиниката. Децата са на възраст между 10 и 17 години. Синтетичните..
Мъгла с намалена видимост до 100 метра има в района на Разград. В Източна България и по черноморието температурите на въздуха измерени в 5.00 часа са от 3 градуса Разград и Шумен до 9 градуса в Шабла. По 5 градуса е в Русе, Силистра, Добрич и Ахтопол. 6 градуса е във Варна, атмосферното налягане е 1020 хПа – по-високо от средното за..