Конкурс за определяне на концесионер на морски плаж „Балчик – централен“ обявява Министерство на туризма на основание решение на Министерски съвет за откриване на процедура за предоставяне. Наддаването е насрочено за 5 октомври в сградата на ведомството.
Обект на концесията е крайбрежна ивица с обща площ 16 159 кв.м, от които активната част е 14 108 кв.м. Изискване към стопанина е да осъществява задължителните дейности, да осигури свободно придвижване, удобно използване на преместваемите обекти улеснено придвижване и ползване на плажните услуги от хората с увреждания. Морският плаж е с дължина на бреговата линия 255 метра.
Цената на конкурсната документация е в размер на 1000 лв. и не подлежи на връщане, независимо от резултатите на конкурса. Заявления с оферти за участие се приемат до 4 октомври. Огледът на обекта – свободен, посочват от Министерството.
Размерът на минималното годишно концесионно заплащане, определено с решение на Министерски съвет, е 56 639 лв.
Решение на правителството има и за предоставяне на концесия на плаж Албена в община Балчик – срещу минималните 1 594 293 лв., както и за плаж Каварна срещу началните 46 хиляди лева, а също и плаж Ривиера (община Варна) – 319 256 лв.
От сряда абонатите на ВиК в района на местността "Свети Никола" са без вода. Причината за преустановеното водоподаване е авария. Очакваше се водата да бъде пусната още снощи, според съобщенията на водоразпределителното дружество. Ново съобщение на сайта на ВиК обаче информира, че днес най-късно до 8.00 часа днес водоподаването в района ще бъде..
Варненският общински съвет ще заседава днес от 10.00 часа в зала "Пленарна". Двадесетото заседание има прокет за дневен ред с 12 точки. Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които ще бъдат направени преди приемането на бюджета за 2025 г. Въпросните средства са предвидени за провеждане на спортни, културни и..
В периода 24.02.2025 - 28.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Млада гвардия - клиентите, електрозахаранени от ТП 1. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от..
Утрото в четвъртък ни посреща с хладно, но не чак толкова студено време. Във Варна е 6 градуса, според данните на НИМХ към 5.00 часа. Влажността на въздуха е 95%, а атмосферното налягане е 1022 хПа. 6 градуса е температурата в Шабла и на нос Калиакра. На нос Емине е 5 градуса, в Добрич е 4 градуса, 3 градуса е в Разград. В Бургас има мъгла с..
Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР. Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица. Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..
Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие. Пчеларите изразяват своето несъгласие с липсата на държавна политика по опазване на..
Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и Ледената пързалка и зала „Скуош“ в общинския спортно-развлекателен комплекс „Младост“. Всички обекти..