Един малък варненец прави фурор в тениса ни

Автор:

Иван Иванов прави истински фурор в българския тенис. Той е шампион до 10 години на България.
Успя да се пребори за златото на международния турнир „Киндер“ във Финландия. Иван е четвъртфиналист на турнира „Чемпиънс боул“ в  Харватска. В същото време се класира на 6-то място до 11 години в България. На Иван предстои участие в камповете на едни от най-големите имена в тениса.

Нов олимпийски рекорд в Париж

Американката Гретхен Уолш постави нов олимпийски рекорд на 100 метра бътерфлай за жени на Игрите в Париж. Уолш фиксира за 55.38 секунди. Старото постижение е на Сара Шострьом от 55.48 секунди от Рио 2016. Уолш държи олимпийския и световния рекорд в дисциплината.

публикувано на 27.07.24 в 22:38

Ватерполистите на "Черно море" са шампиони на България

Състезателите по водна топка на "Черно море" станаха шампиони на България при мъжете. Те спечелиха третата решителна среща с КПС Варна след 9-7. По този начин "моряците" печелят финалната серия с 2-1 победи и грабнаха златните медали. Финалният трети мач се игра в Бургас. Тази година ватерполистите на Черно море показаха огромно желание за игра и..

публикувано на 27.07.24 в 21:52

Сестри Стоеви безпогрешни на старта на Олимпиадата

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с победа на Олимпийските игри в Париж.  В първия си мач от групата те победиха Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:11, 21:23, 21:15.  В следващия си мач на 28 юли Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят срещу Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай).

публикувано на 27.07.24 в 20:05

Костадинова остана на 16-о място

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова се класира на 16-о място в дисциплината 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба. Българката има проблеми и болки в ръката, но това не е оправдание за стрелбата й днес.

публикувано на 27.07.24 в 20:04

Росенов с успех на старта в Париж

Радослав Росенов започна на Летните олимпийски игри в Париж с убедителна победа. Той се справи с Баходир Усмонов (Таджикистан) с единодушно съдийско решение. Боксьорът ни каза, че е имал усещането още в началото на мача, че ще спечели.

публикувано на 27.07.24 в 20:02

Мицин отпадна на 400 м свободен стил

Петър Мицин остава извън финала на 400 метра свободен стил на Игрите в Париж. Българинът даде 7-мо време в пета квалификационна серия. Той ще участва и в дисциплината делфин. Дебют за Мицин на Олимпиада.

публикувано на 27.07.24 в 13:29

Деси Ангелова е на 1/4 финал в Париж

Деси Ангелова се класира за четвърфиналите на скул в Париж 2024. Единствената българска състезателка в олимпийския турнир по гребане направи успешното началото.  Тя завърши на второто място в своята предварителна серия.

публикувано на 27.07.24 в 12:32