Надявам се за година и половина да е готово и да функционира рибарското пристанище в район "Аспарухово" във Варна, каза днес преди първата копка на съоръжението кметът на общината Иван Портних.
Той допълни, че съоръжението в местността "Карантината" е изключително мащабно и модерно.
„Скоро бе приет ПУП за Аспаруховия парк, който ще превърнем във втората Морска градина на Варна. Държа да разсея всякакви спекулации, че в парка ще се строи! Заложено е 1% застрояване – за санитарни помещения. Лъжа са твърденията, че в парка ще има кръчми и блокове. В самото решение ясно е казано, че това е парк - с алеи, с осветление, с паркова мебел, пейки, беседки, зони за отдих, детски площадки, спортни площадки“, каза кметът. Той допълни, че след изграждането на зоната канал-море край кметството, предстои тя да бъде разширена. Предвижда се изграждане на музей на открито край Аспаруховия вал и създаване на транспортна връзка по море с корабчета между Аспарухово и Морска гара. „Много системно изпълнявам това, което бях поел като ангажимент към аспаруховци. Продължаваме работа и в момента за превръщането на този район в едно от най-уредените места във Варна“, каза Иван Портних.
52 са машините, които обработват пътните настилки в областта, съобщи за Радио Варна дежурният Георги Стратиев. Път I-9 Старо Оряхово-Обзор е затворен за тежкотоварни автомобили, въведен е режим за движение с вериги. Пътят за Кичево е проходим, Баир Баиш на пътя Варна-Добрич, в посока Добрич, е проходим, допълни Стратиев. Обзорският проход се..
Отпада ограничението по пътя Варна - Добрич за моторни превозни средства над 12 тона, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Припомняме, че заради усложнената зимна обстановка и необходимото почистване п ът Е-29 Варна – Добрич беше затворен за движение на МПС над 12 т. От АПИ добавят, че може да бъдат затворени и други пътища ако се наложи, тъй..
Поради влошени метеорологични условия днес не се обслужват линии 23 и 55, автобусите по линии 9 и 109 обслужват до ВСУ през сп. "Дървен мост", автобусите по линия 409 пътуват до ВСУ и не обслужват спирки "Журналист", "Хоризонт", "Писател", "Ген. Заимов". Автобусите по линия 31А обслужват до к.к. "Св. св. Константин и Елена ", не обслужват кв...
Пътната обстановка е лоша по пътя от местност Харамията през с. Аврен до с. Синдел, информира кметът на Община Аврен Емануил Манолов. Същата е ситуацията и по другия държавен път от село Бенковски до село Садово. "Община Белослав не се справят с техния участък от м. Бялата вода до гр. Белослав АПИ не чистят, сигнализирал съм областния управител да..
Бедствено положение е обявено в община Бяла. Там три села са без ток - Господиново, Попович и Дюлино. Снеговалежът във Варна продължава и ситуацията все повече се усложнява. Слушатели продължават да сигнализират за непочистени булеварди и улици в града. Много автобуси и тролеи са блокирани по булевардите. Автобус по линия 20 е спрял на спирка..
Автобусният транспорт във Варна на места липсва, съобщиха слушатели на Радио Варна. За такъв случай сигнализират от района на кв. "Виница" и кв. "Възраждане". Причината е, че има заледени и непочистени участъци и е трудно придвижването на коли на градския превозвач. В кв. "Виница" снежната покривка е колко 7см, съобщават граждани, които вече са..
Днес ще е облачно, сутринта студено с температури предимно между минус 5° и минус 0°. Ще има валежи от сняг, до обяд по крайбрежието от дъжд и сняг, които временно ще се усилят като интензитет и на места ще са с по-значителни. Ще има условия за намалена видимост и заледявания по пътищата. С до умерен вятър от север, над Североизточна България и по..