МинистърътнамладежтаиспортаКрасенКралевсевключивоткриванетонаБалканскитеигрипоскоковевъв вода за юноши и девойки във Варна. Балканиадата продължава от 5 до 7 юли в плувен комплекс "Приморски".
“За мен е огромно удоволствие да открия Балканското първенство по скокове във вода за юноши и девойки. Морската ни столица Варна се слави като перфектен организатор на състезания от най-висок ранг и искрено се надявам, че юношите и девойките от петте балкански държави - България, Гърция, Румъния и Сърбия, ще представят успешно един прекрасен, красив и много сложен спорт, какъвто е скоковете във вода”, каза министър Кралев и пожела успех на всички състезатели.
Отбор от 12 юноши и девойки представя България на Балканиадата.
Най-добриятбългарскисъстезателпоскоковевъвводаДимитърИсаевизпълни 3 иполовинасалтанапредвчупкаповременаофициалното откриване на Игрите. Освен многократен държавен и балкански шампион, той е определен от специалистите като един от най-елегантните състезатели в Европа. Предстои му участие в европейското първенство в началото на август в Киев.Товаеединственият състезател в България с най-сложна програма в олимпийската дисциплина - 10 метра кула. Най-малкиятнироденталанте 6-годишниятКрисЙорданов, койтосъщовзеучастиевоткриванетонасъстезанието.
Надпреварата, която е организирана от Българска федерация по плувни спортове, със съдействието на общината, е част от програмата на Варна като “Европейски град на спорта”.ГлавенмениджърисъдиянаИгритееГеоргиЧобанов.
На състезанието присъстваха още Коста Базитов – зам.-кмет на община Варна, Кристиан Димитров – директор на Дирекция „Спорт” и членът на Техническия комитет по скокове във вода към Европейската плувна лига (ЛЕН) – Грета Куглер, която оценява съдиите и ще даде цялостна оценка на организацията.
Днес ще се изиграят четири от реваншите в плейофите в плейофите в Шампионска лига. Програма: 19:45 часа Милан - Фейенорд 22:00 часа Байерн - Селтик Аталанта - Брюж Бенфика - Монако
Няма почивка за състезателите по спортна стрелба на Варна. След завръщането от Европейското първенство в Таллин и след приключилото наскоро държавно първенство, варненци са с кошница медали, а също така и рекорди. Поредната тренировка тече с мисъл за следващата проява. Календарът е доста претрупан и състезанията са често. По тази причина няма време за..
Отлично представяне на варненският състезател по спортна стрелба Христо Ненов. В Нови Сад на силен международен турнир "Войводина къп", в дисциплина микс той зае 1 място с Адиел Илиева от АП "Спорт". В индивидуалната дисциплина 60 изстрела пневматичен пистолет мъже Христо остана със сребърен медал, след олимпийския шампион Дамир Микец.
Григор Димитров отпадна в първия кръг на ATP 500 турнира в Доха (Катар). Българинът загуби с 4:6, 4:6 от №25 в световната ранглиста Иржи Лехечка (Чехия). Срещата продължи 76 минути. Така Димитров има само една победа от пет мача срещу Лехечка. Това ще бъде първо участие за Григор след Откритото първенство на Австралия
Треньорът на "Спартак"-Варна Николай Киров /снимката горе/ и спортният директор на клуба Панайот Кискинов с коментар след трудната победа на варненци срещу "Ботев"-Пловдив с 1-0. Можете да чуете и мнението на наставника на гостите Душан Керкез. Панайот Кискинов Душан Керкез
Волейболният тим на „Черно море“ загуби при гостуването си в Стара Загора на „Берое“. Мачът се игра тази вечер, а варненският отбор отстъпи с 0-3 (26-24, 25-22, 25-22 ) гейма. „Моряците“ играха силно през първата част и можеха да спечелят този гейм, но в края на тази част не се възползваха успешно. Кристиан Димитров и Меденис бяха най-резултатни, като..
Лудогорец постигна първа победа в елита за 2025 г. - 2:1 над Берое в Разград. Герой за домакините беше бразилецът Кайо Видал, който излезе като централен нападател и вкара двата гола за успеха, преди Салидо да върне един за старозагорци. Мачът се игра при непрекъснат снеговалеж, който се засили през втората част, но теренът беше перфектен и за играчите..