17 златни, 9 сребърни и 13 бронзови медала за националите по кик бокс

Автор:

Приключи Европейското първенство по кикбокс във всички стилове за деца, юноши и девойки младша и юноши и девойки старша възраст.

Българска конфедерация по кикбокс и муай тай взе участиее със 62 състезателя и заявени 76 участия в различните стилове и категории.

Цяла седмица се водеха ожесточени битки между 39 държави с общо 1991 състезатели в 255 категории.

Осем игрални полета и три ринга бяха бойните арени, които приемаха и решава а спора кой е по-добрия.

РИНГ

1.Денис Иванов ЮСВ/юноши старша възраст/  фул контакт  91кг.Шампион

2.Полина Галинова ДСВ/девойки старша възраст/  К1.60кг.2-ро място

3.Теодор Христов ЮСВ  К1 75кг..3-то място

4.Георги Атанасов ЮСВ лоу кик 63.5кг. 3-то място

5. Димитър Петров ЮМВ /юноши младша възраст/ 75кг. ЛОУ кик 3-то място

6. Христо Калайджиев ЮМВ 75кг. лоу кик 3-то място.

ТАТАМИ

Пойнт файтинг Деца 7-9 години момчета

7. Димитър Иванов 3-то място до 24кг.

8. Петър Григоров 1-во място до 27кг.

9. Николай Вучев 1-во място до 30кг.

10. Борис Деспотов 1-во място до 36кг.

11.Александър Миланов 2-ро място до +36кг.

Деца 7-9 години девойки

12. Анна Грозданова 1-во място до 24кг.

13. Александрия Карастоянова 1-во място до 27кг.

14. ОТБОРНО 1-во място Деца 7-9 години.

Кадети 10-12 години момчета

15. Пламен Божинов 1-во място до 28 кг.

16. Антонио Илиев 1-во място до 32 кг.

17. Владимир Ненов 3-то място до 37 кг.

Кадети 10-12 години девойки

18. Христина Андонова 1-во място до 37 кг.

19. Отборно 2-ро място Кадети 10-12 години

ЮМВ 13-15 години момчета

20. Даниел Пачеманов 3-то място до 37 кг.

21. Виктор Грозданов 2-ро място до 42 кг.

22. Светослав Андреев 3-то място до 42 кг.

ДМВ 13-15 години девойки

23. Андрея Илиева 2-ро място до 32 кг.

24. Моника Петкова 1-во място до 42 кг.

25. Анелия Тодорова 1-во място до 46 кг.

26. Калина Бояджиева 1-во място до 60 кг.

27. Отборно юсв 13-15 години 3-то място

ЮСВ младежи 16-18 години

28. Емил Кроснов 1-во място до 63 кг.

ДСВ девойки 16-18 години

29. Кристина Николова 3-то място до 50кг.

Лайт контакт ЮМВ 13-15 години момчета

30. Денис Петров 3-то място до 37кг.

31. Виктор Грозданов 2-ро място до 42 кг.

32. Светослав Прокопов 3-то място до 47 кг.

33. Божидар Цветков 2-ро място до 69 кг.

ДМВ13-15 години девойки

34. Моника Петкова 2-ро място до 42 кг.

ДСВ 16-18 години девойки

35. Кристина Николова 1-во място до 50 кг.

Кик лайт контакт ЮМВ 13-15 години момчета

36. Петър Димитров 2-ро място до 52 кг.

37. Моника Петкова 1-во място до 42 кг.

38. Анелия Тодорова 1-во място до 46 кг.

ЮСВ 16-18 години младежи

39. Лъчезар Хаджигенов 3-то място до 69 кг.

Национални селекционери и ръководители на делегацията – Станислав Бахчеванов и Владимир Вълев.

Лични треньори и помощник треньори – Ивайло Радулов, Иво Деспотов, Иван Георгиев, Минчо Хаджиев, Иван Кръстанов, Галин Методиев, Валери Чакъров

Рефери и съдии – Митко Костадинов и Деница Миленкова.

България се нареди на първо място в крайното класиране на Европа в стил Пойнт Файтинг, което се случва за първи път в историята на българския кикбокс.

За първи път в историята на кикбокса състезател от пойнтфайтинг е обявен за номер 1 на шампионата от всички татами стилове. Неговото име е Емил Кроснов – Европейски шампион при ЮСВ до 63кг.

Призьорите в регата "Порт-Варна"

Екипажът на LZ Yachting 1991„ с шкипер Лъчо Братоев от клуб „Ултрамарин“-Варна спечели ветроходната регата „Порт Варна“ в клас ORC A. В ORC BP първа е яхта “Макси“ с шкипер Радослав Раев от клуба организатор „Кап.Г.Георгиев“. В клас ORC B лидер е екипажът на „Калина“ с шкипер Андрей Стафунски от „Черно море Бриз“. Първи в клас ORC P са „Макси“. В..

публикувано на 25.08.24 в 15:58

Днес е вторият ден на регата "Порт Варна"

Във временното класиране на регата "Порт-Варна", след първите три гонки  в клас ORC A на първо място е яхта "LZ- яхтинг" с шкипер Лъчо Братоев от "Ултрамарин"- Варна. В клас ORC B лидер е яхта "Калина" с шкипер Иван Колелиев от "Черно море Бриз". В ORC P начело яхта "Макси" с шкипер Радослав Роев от "Порт Варна" и в клас IRC на първо място след днешните..

публикувано на 25.08.24 в 10:48

Българките спечелиха последния си мач

Националният отбор на България за момичета U16 спечели последния си мач на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. Тимът ни надви Украйна с 60:53 и завърши на 15-о място в крайното класиране на шампионата.

публикувано на 25.08.24 в 10:43

В София започва Световното първенство до 17 г

С оспорван мач, прекрасна подкрепа от трибуните, но и поражение започна българското участие на историческото Световно първенство за мъже под 17 години, на което страната ни е домакин. От днес до 31 август столицата ни приема най-добрите 16 отбора на планетата в първия шампион под егидата на FIVB в тази възраст. Дебютната среща на България бе срещу..

публикувано на 25.08.24 в 10:42

Спартак/Варан/ с важна победа в Пловдив

Спартак (Варна) победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в среща от 6-ия кръг на efbet Лига. Двубоят беше на футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“. Ахмед Ахмедов (69) се разписа за варненци. Гол на Алекса Мараш (45+3) беше отменен след намесата на ВАР заради засада.

публикувано на 25.08.24 в 10:41

Фестивал на хвърчилата във Варна (ВИДЕО)

Фестивал на хвърчилата се провежда във варна за поредна година. Големият и цветен празник е на плажа в Аспарухово. Невероятна красота и феерия.  Има участници от други страни с професионални хвърчила, които струват от 3000-6000 евро. Съвсем скоро България ще има национален отбор по хвърчила, като може в него да бъдат включени чужденци, които да..

публикувано на 24.08.24 в 12:52

Американец в отбора на "Черно море Тича"

Дахуан Граф е новото попълнение в баскетболния тим на Черно море Тича. Чака се още един американец. Иван Спиров също остава в тима за следващия сезон. Иван Спиров също остава в тима за следващия сезон. В тима ще продължи да играе и Мартин Коцев.

публикувано на 24.08.24 в 10:11