Българските предприемачи в областта на приключенския туризъм имат нужда от насоки за това как да разработят този вид туризъм у нас. Това каза за Радио Варна доц. Бистра Василева от варненския Икономически университет. Тя участва в проучване на Варненската туристическа камара по въпросник, разработен от University of the Highlands (Великобритания), което се проведе онлайн в рамките на проект Иновативни партньорства за приключенски туризъм.
Доц. Василева допълни, че са нужни познания и за това как предприемачите да маркетират продукта си. За популяризирането му те използват основно социалната мрежа Фейсбук, но в европейските държави повече популярни са Инстаграм и Туитър, като Туитър почти не се ползва у нас. И не на последно място – нивото на дигитални умения в България е много ниско, каза още Василева.
В началото на следващия месец, в сайта на Варненската туристическа камара, ще бъдат публикувани специални обучителни модули преведени на български език за разработването на приключенския туризъм. Достъпът до тях ще е безплатен. Ще бъдат посочени и добри примери от други държави, ще има и линкове в помощ на предприемачите.
Приключенският туризъм е изключително атрактивен, разказа доц. Бистра Василева. Това е форма, която винаги е съществувала, като преди промените у нас, той съществуваше под формата на екскурзионно летуване. Приключенският туризъм включва туриста в местната култура и в местните обичаи. Идеята е туристът да натрупа преживявания, но не като пасивен участник, а с активно участие в дейности на местното население, както и в екстремни преживявания.
11 жени са пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. Това съобщи пред БНР Нели Георгиева, заместник-председател на Асоциацията на пациентите на естетическата медицина. Тя уточни, че жените са платили по 250 лева за процедурата, а жената която е инжектирала ботокса няма медицинско образование. "С мен са се свързали 11 жени, като три от тях са в..
Над 53 хиляди сигнала за домашно насилие са подадени за миналата година към Националната система за спешни повиквания - 112. В половината от случаите е изпращана и Спешна медицинска помощ. За 2024 г. са издадени 5252 заповеди за защита, а година по-рано те са били 4429. Близо 1600 от тях са за деца, обобщи Благородна Макева, преподавател по защита от..
254 безработни са започнали работа в област Добрич през декември 2024 година. В трудова заетост през месеца са били устроени 39 младежи на възраст до 29 години, както и 17 души, които дълго време са били без работа. Най-голям недостиг на работна ръка от Бюрото по труда в Добрич отчитат в преработващата промишленост и държавното управление. Информира..
Днес православната църква чества един от големите християнски празници - Сретение Господне. С особена тържественост той напомня, че в 40-я ден от рождението му Христос бил занесен в храма от родителите си. Там Богомладенецът бил посрещнат от праведния старец Симеон и пророчица Анна като спасител на света. Още от първите векове на християнството Църквата..
Икономисти и финансисти организираха петиция с искане за извънреден конвергентен доклад (доклад за напредъка на държавите членки на ЕС извън еврозоната) от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас. "Ако не се предприемат спешни действия от правителството за влизане на България в еврозоната, ескалира рискът от нова вълна на социални искания и..
С концерт Средното училище за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски“ във Варна ще отбележи 25-годишнината от създаването на профил „Музика“. Събитието ще бъде на 26 февруари, сряда, на сцена „Филиал“ на Варненския драматичен театър. Входът е свободен. Разнообразна програма са подготвили възпитаниците на средното училище, каза за Радио..
През 2024 година българските работодатели са увеличили вноса на работна ръка от държави извън Европейския съюз /ЕС/.Само през изминалата година в България за краткосрочна заетост са влезли 15 560 чужденци - с над 35% повече отколкото през 2023 г. Най-много работници са влезли от Турция, следвани от Киргизстан. За пръв път миналата година..