Сдружение "Аз вярвам и помагам" в лицето на ентусиазирани млади хора продължава с добрите дела. Събраните и рециклирани пластмасови капачки до момента са над 118 тона. 11-сет са закупените медицински апаратури в помощ на недоносените бебета. Една благотворителна инициатива, която обедини толкова много хора, които правят добрина всеки ден, събирайки и предавайки за рециклиране пластмасови капачки.
Сдружение "Аз вярвам и помагам" бе удостоено с две награди тази година - за Доброволческа организация в конкурса, организиран от Министерство на младежта и спорта под надслов "Мисията доброволец (не) възможна 2019"!.
Второто признание дойде в началото на месец декември от Община Варна, първо място за най-значима доброволческа инициатива за 2019г.
Владислав Николов и Антония Антонова - двама от основните двигатели на кампанията, вече са семейство. През тази година те получиха и най-големият подарък, синът им Кристиян.
Срещаме се навръх Коледа, за да си поговорим и да споделим доброто с Вас, нашите слушатели:
Ние от благотворителна кампания за събиране на пластмасови капачки в помощ на бебетата Аз вярвам и помагам, Ви прегръщаме силно с пожелания за обич, топлота и нестихващо здраве!
Тук, на площада пред Катедралния храм-паметник "Успение Богородично" - гр.Варна, хиляди се обединяваме и ще продължаваме да бъдем заедно в името на святото добро!
Продължаваме обединени!
През следващото денонощие времето ще остане много студено за сезона. Ще е предимно ясно и слънчево, в крайните южни райони облачността ще е променлива. Сутринта по поречието на Дунав ще има условия за образуване на мъгли. Във вътрешността ще духа слаб а по крайбрежието до умерен вятър от север-североизток. Минималните температури ще са между минус..
Ски пистата във Вълчи дол ще работи през почивните дни за всички любители на снежните забавления. Това съобщи кметът на общината Калоян Цветков. В момента пистата е покрита с естествен сняг, който тази нощ беше обработен. Днес ще бъдат поставени охранителни мрежи, които да отделят скиорите от децата с шейни. В следващите две нощи се очакват..
Две кученца от Общинския приют за безстопанствени кучета в с. Каменар намериха своите осиновители и вече се радват на новите си топли домове и любящи стопани. Едното е осиновено от семейство, което се е прибрало от чужбина по-рано от плануваното, за да го посрещнат в дома си и да му дарят грижи и обич. Другото също е открило своите хора и ще живее в..
Представители на варненската фолклорна общност се срещнаха с ръководството на Община Варна, за да обсъдят заедно идеята за създаване на професионален фолклорен ансамбъл в морската столица, съобщиха от общинския пресцентър. В разговорите гостите изтъкват, че в редица читалища, училища, университети и други културни институти в морската..
Дългогодишният служител на Община Варна и началник на отдел „Отбранително-мобилизационна подготовка“ Георги Иванов ще представи за първи път днес пред широка публика своя сборник „Аз, охраджията“ (ОХРА – от „охрана на рейда“ – дивизион кораби със спомагателно назначение, създаден през 1951 г.). Събитието започва от 15 часа в в зала „Пленарна“ на..
Днес отново ще е студено, ще преобладава слънчево време, по крайбрежието са възможни временни увеличения. Във вътрешността на района вятърът ще е слаб, сутринта на места видимостта ще е намалена. По Черноморието ще духа умерен, по носовете с пориви до силен, северен вятър. Минималните температури ще са от /- 13/ до /- 8/, през деня на много ще..
Общинският съвет в Балчик одобри днес Белият град да подпише споразумение за сътрудничество с турската община Мармарис. „В резултат на подписания договор на 18 юни 2008 година за побратимяване между Община Балчик и Община Армуталан, Република Турция, през годините имахме активни контакти с нейното ръководство, а творчески колективи и спортни клубове..