– Яхта Уасаби Дентапрайм шкипер Никола Дуков ЯК Черноморец
КЛАС  IRC 3
– Яхта Меч шкипер Даниел Николов СК Черно Море Бриз

Подгласници на ветроходец на 2019г. са:

МАРИЕЛА НИКОЛОВА – Клас ЛАЗЕР РАДИАЛ I-во място на Европейска купа Варна за жениII-ро място на Балканско първенство I-ва в Генералната ранглиста на България Клас Лазер РадиалI-во място на Държавно първенствоИВО ТОДОРОВ – Клас ЛАЗЕР СТАНДАРТIII-то място на Европейска купа ВарнаIII- то място на Балканско първенствоI- во място на Държавно първенство

Ветроходец на 2019 година:

АЛЕКСАНДЪР БАЧЕВ – Клас КАЙТСЪРФ  ФОЙЛ

IV- то място Световни плажни игри – Катар, ДохаXI- то място на Европейското първенствоXVIII – то място в Световната ранглистаXIX – то място на Световното първенствоI- во място на Държавно първенство

Спартакиада по морски спортове се провежда във Варна

Във Военноморска база Варна беше открита Спартакиадата по морски спортове, посветена на 14-ата годишнина от създаването на Военноморските сили.  В Спартакиадата вземат участие сборни отбори на ВМС - по един мъжки и женски, три отбора от военните формирования на Флотилия бойни и спомагателни кораби, отбор на Военноморска база Варна, по един мъжки и..

публикувано на 05.08.24 в 16:06

Говорят победителите в плувния маратон "Галата-Варна" (ВИДЕО)

Калина Николаева и Ясен Бонев спечелиха плувния маратон "Галата - Варна" при жените и мъжете. Двамата са участвали и друг път и имат призово класиране. Чуйте какво споделиха секунди след приключването на плуването си. 267 души плуваха в маратона "Галата-Варна" Ясен Бонев и Калина Николаева спечелиха плувния маратон Галата -..

публикувано на 05.08.24 в 11:55

Само един българин днес на Игрите в Париж

Само един български състезател ще участва днес на Игрите в Париж, десети ден. Борецът Кирил Милов ще стартира участието си в категория до 130 килограма в класическия стил. Мачът му от осминафиналната фаза с чилиеца Ясмани Акоста Фернандес е под №7. Програмата стартира в 16:00 часа българско време, а схватката на Милов най-вероятно ще бъде след 16:30..

публикувано на 05.08.24 в 08:44

Плувният маратон "Галата-Варна" отново затрудни участниците

Калина Николаева (ПСК „Черно море” - Варна) и Ясен Бонев („Астери” - Варна), са победители в 84-ото издание на най-старото плувно състезание в България, маратонът Галата – Варна. Организатори са ВМС на Република България, община Варна и ПСК „Черно море“, със съдействието на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”. 267 участници от 7 държави - България, Русия, Украйна,..

Черно море отстъпи на Локомотив /София/

Отборът на Локомотив (София) постигна успех с 2:1 над Черно море в мач от третия кръг на efbet Лига. Попаденията за "железничарите" са на Анте Аралица (52) и Светослав Диков (90+2). Точен за варненци бе Асен Дончев (90+7). В 64-ата минута "моряците" останаха с 10 души на терена. Халфът Мазур Сула извърши грубо нарушение и след ВАР главният съдия..

публикувано на 05.08.24 в 08:41

Магучих взе златото в Париж

Ярослава Магучих спечели олимпийското злато в скока на височина. Това беше медалът, който липсваше в нейната кариера 22-годишната украинка, която по-рано през сезона подобри световния рекорд на Стефка Костадинова, преодолявайки 2.10 м. В Париж тя спечели титлата с 2.00 метра, които преодоля от първи опит.

публикувано на 05.08.24 в 08:40

ПФК Спартак /Варна/ ликува след успеха срещу ЦСКА София (ВИДЕО)

Футболистите и ръководството на ПФК Спартак Варна останаха доволни и много щастливи от успеха срещу ЦСКА София с 3-0. След мача феновете благодариха по свой начин на футболистите. Вижте емоциите на стадион "Спартак".

обновено на 04.08.24 в 15:46