Антоанета Попхлебарова дълги години работи за подобряване на ситуацията в домовете за деца. Доброволчеството е в сърцето й и не се спира пред нищо, за да е там, където може да помогне. Пътешественик по душа изминава хиляди километри, за да се срещне с хората, които подкрепя, а след това не спира да поддържа връзка с тях. Преподава и английски език почти денонощно, особено в ситуация като днешната.
„Никога не съм се вълнувала толкова много за всичките ми приятели в различни части на света, така както се вълнувам в момента за приятелите си в Китай, за приятелката си в Бергамо и в Америка. Интересно е това, което научавам от моята колежка и приятелка Джи Лу от Гуан Джоу. Те се връщат към нормалния си начин на живот, но те много, много строго спазваха карантината и все още всички ходят с маски. Тя веднъж ме видя на една снимка как съм без маска и толкова много ми се накара. Каза ми, че ако това нещо стане в Китай ще ме глобят много. Изобщо не трябва да си мислим, че маските са само за болните, а е лично задължение на всеки за спазване на хигиената.“, сподели Попхлебарова.
Днес повече от всякога трябва да общуваме помежду си, за да не губим връзката и е добре, че можем да правим това чрез средствата за информационни технологии. Именно така Антоанета научава и какво се случва в къщичката на сирачетата в Непал, с която общува в момента. Там има 33 момиченца без родители и те в момента нямат с какво да се отопляват, защото нямат дърва.
Българите сме отзивчиви и добронамерени и в това се уверявам все повече и повече с всяка една коледна кампания на младежката доброволческа организация PTPI „Делфините“, смята „майката“ на организацията, както я наричат всички днес. „Особено варненци сме изключително задружни, когато трябва да се събере помощ за някого.“, допълва тя.
Като българи трябва да осъзнаем всички благословии, които имаме дори и само тази да имаме сапун и течаща вода. Или пък собствен апартамент, а също и магазин наблизо, в който да отидеш и да си напазаруваш необходимото.
Изобщо не трябва да мрънкаме и да се оплакваме. Винаги сме мечтали да имаме свободно време – сега го имаме. Сега е време да се замислим какво можем да направим за себе си и как можем да помогнем на другите без да им навредим, сподели още Антоанета Попхлебарова.
Общинският Зоопарк във Варна напомня за своята дългогодишна инициатива „Второ приложение на коледните и новогодишни дръвчета” и призовава гражданите, които са използвали живи дръвчета за украса да ги дарят за храна на животните. Кампанията се провежда за единадесета поредна година и е с цел да намери най-подходящото и полезно приложение на елхичките,..
18 768 варненци празнуват на Ивановден, сочи справка на дирекция "Информационно и административно обслужване" към Община Варна. Името Иван носят 5743 варненци, а 2043 дами са с името Иванка. Сред празнуващите имен ден са още: с името Ивайло – 2582 души, Калоян – 1707, Ивелина – 1603, Йоана – 999, Ивелин – 776, Ваня – 750, Йоанна – 379, Ивайла – 342..
Варненският зевзек Росен Марков с поредна нестандартна форма на протест. Този път недоволството на варненеца е провокирано от връщането на 20% Данък общ доход върху хляба, както и поскъпването на тока и природния газ. Председателят на партията на българските мъже заяви, че в знак на протест ще татуира мъжкото си достойнство или казано с латинското му..
Кризата в управлението на централно ниво и липсата на приет Закон за държавния бюджет водят до нестабилност за общините. В това са категорични мнозина от кметовете. Минималната финансова рамка за нашата община я имаме, но докато няма приет Закон за държавния бюджет, няма как да пристъпим към каквито и да е действия. Дисбалансът идва и от факта, че..
Добра година и за входящия туризъм, и за пътуванията на българите в чужбина прогнозират от Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти. С 20% повече са резервациите за изходящи пътувания на българите в сравнение със същия период на миналата година. През 2025 г. традиционните дестинации ще останат Гърция, Турция, Италия, но има и..
На 7 януари Българската православна църква почита паметта на Св. Йоан Кръстител – последният старозаветен пророк, наречен още Предтеча, защото подготвял хората за идването на Спасителя. Снимка В България Ивановден е един от най-тачените празници от древността до днес. Иван означава „Божия благодат”, но за българите това е името..
Здравейте в първия понеделник от годината и в първото за 2025 година издание на рубриката "Лесна работа"! Януари е чудесен. Празникът в него се разтяга и разтяга, продължава още и още. След шампанското в полунощ идват следващи празници, имени дни, радостни поводи. Стари приятели се завръщат от далечни места, нови приятели предлагат следващи..