В Италия единодушно решиха сезонът да се доиграе

На заседанието на съвета на лигата на италианската Серия А официално бе взето решение да се доиграе останалата част от сезона, прекъснат заради пандемията от коронавирус.

"Заседанието на съвета единодушно потвърди своето намерение да се доиграе сезон 2019/2020, ако правителството на Италия позволи това да се направи, в пълно съответствие с правилата, касаещи здравето и безопасността на всички участници. Възобновяването на така наречената фаза 2 ще стане в съответствие с указанията на ФИФА и УЕФА, решенията на Италианската футболна федерация, както и в съответствие с медицинските протоколи по защита на футболистите и всички работници", пише в заявлението, публикувано на официалния сайт на Серия А. В Серия А отборите са изиграли по 25-26 мача от 38 планирани. Лидер е Ювентус с 63 точки, следван от Лацио с 62 и Интер Милано с 54. Турнирът за Купата на Италия също бе прекратен в полуфиналната фаза. Италия е третата най-засегната страна от коронавирусната инфекция в света след САЩ и Испания. Заразени са 181 500 човека, смъртните случаи са над 24 000, оздравели са повече от 48 000.

Победа за "Спартак"-Варна срещу "Арда" (ВИДЕО)

Футболният тим на Спартак - Варна победи Арда /Кърджали/ с 1-0 в мач от шампионата в елитната група. Вутов се разписа в 10-та минута и този гол се оказа достатъчен за трите точки. Гостите от Кърджали направиха всичко по силите си да изравнят, но не успяха.

публикувано на 16.08.24 в 22:35

Откриха турнира "Млади надежди" във Варна (ВИДЕО)

Във Варна започна силният международен турнир по тенис на маса за 13 и 15-годишни момчета и момичета. Турнирът "Млади надежди" събра 136 състезатели от пет държави. Специален гост на откриването беше президентът на българска федерация по тенис на маса Стефан Китов. Надпреварата ще завърши в неделя, когато ще бъде и награждаването.

публикувано на 16.08.24 в 17:47

ЦСКА 1948 не успя срещу Пафос

Пафос отстрани ЦСКА 1948 с 4-0 след продължения. В редовното време 1-0 за домакините.  Това беше мач-реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. "Червените" спечелиха в първия двубой в София с 2:1.  В 45-ата минута ЦСКА 1948 остана с 10 души след втори жълт картон на Фуртадо. ПАФОС - ЦСКА 1948 4:0 след продължения 1:0..

публикувано на 16.08.24 в 10:49

"Зрински" изхвърли "Ботев" -Пловдив от Европа

Отборът на Зрински Мостар отстрани Ботев Пловдив след 2-0 в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на Конференциите. Мулахусейнович (39) беше точен за домакините. В 41 минута Антоан Конте (41) беше изгонен с директен червен картон за удар без топка. В 80 минута гол вкара и Кис. В първата среща Ботев спечели с 2:1.

публикувано на 16.08.24 в 10:47

Григор Димитров отпадна в Синсинати

Григор Димитров загуби първата си среща и отпадна на WTA 1000 турнира твърда настилка в Синсинати (САЩ) с награден фонд от 6.79 милиона долара.  Поставеният под №8 българин започна директно от втория кръг и загуби с 6:4, 4:6, 4:6 от №50 в световната ранглиста Фабиан Марожан от Унгария за близо два часа игра.  Димитров е шампион през 2017 г. в..

публикувано на 16.08.24 в 10:46

Групата на "Спартак" /Варна/ за мача с "Арда"

Старши-треньорът на Спартак /Варна/ Александър Томаш определи групата за предстоящия мач срещу Арда.  Срещата ще се проведе на 16.08 от 19.00 ч. на стадион “Спартак”.

публикувано на 16.08.24 в 10:45

Класиране след втората гонка на "Кор Кароли"

Екипажът на яхта „Петра“ от Варна спечели втория етап в клас ORC A на регата „Кор Кароли“. Шкипер Константин Воденичаров. Те оглавиха и генералното подреждане в този клас, пред екипажа на „Киара“ с Богдан Боев. В клас ORC BC яхта „Сийгъл“ с шкипер Николай Пантелеев спечели втората гонка. В общото подреждане на класа лидер е „Проксима“ със Свилен Дойков от..

публикувано на 15.08.24 в 13:24