Колективните спортове за аматьори на открито са разрешени!

futbol
Снимка: Архив

Министърът на здравеопазването издаде заповед, която позволява упражняването на колективни спортове за аматьори на открито, без състезателен характер (в т.ч. футбол, баскетбол, волейбол).

Участниците трябва да бъдат до 10 души и да спазват противоепидемичните мерки.

Не се допуска използването на бани и съблекални, както и присъствието на публика.

Със същата заповед здравният министър посочва, че в музеите, галериите, библиотеките и кината на закрито, не трябва да се използват климатични инсталации. По-рано през деня министърът издаде заповед, с която разрешава отварянето някои обекти в сектора на културата, но при намален капацитет.

С пълния текст на заповедта можете да се запознаете тук.

Групата на Черно море за мача с Ботев Пд

Черно море проведе последната си тренировка преди домакинството на Ботев Пловдив от 2-рия кръг на efbet Лига. “Моряците” имаха занимание на стадион “Тича”, а след него треньорът Илиан Илиев определи групата за срещата с “канарите”. Аут заради наказание е капитанът Даниел Димов. Срещата пропускат още Зе Гомеш, който се възстановява от травма, както и..

публикувано на 02.08.21 в 13:45

Стойка: Успехът е следствие от дългогодишна екипна работа

Стойка Кръстева остана здраво стъпила на земята и много хладнокръвна след огромния си успех в Токио. Родната звезда се класира за полуфиналите в боксовия турнир на Игрите в японската столица, което й гарантира минимум бронзов медал в категория до 51 килограма. Това е първо отличие за България в женския бокс, откакто той стана част от олимпийската..

публикувано на 02.08.21 в 12:29

Щастливите победители в маратона "Галата -Варна" са оптимисти

Йордан Янчев от ПК „Сандански“ (54,24) и Габриела Георгиева – „Дамини-София“ (59,45), са победители в 81-ото издание на плувния маратон Галата-Варна. Състезанието се проведе на 1 август, неделя в морската столица. 228 души от 11 държави, сред които Белгия, Турция, Хърватия, Германия, Румъния, САЩ, Израел, Русия, Дания, Гърция и България, участваха в..

публикувано на 02.08.21 в 12:00

Рохас полудя от радост…след световен рекорд

Юлимар Рохас от Венецуела спечели златото на олимпийски турнир по лека атлетика в тройния скок. Тя разби стария дългогодишния световен рекорд след като постигна 15.67 м. Старото постижение беше оп 1995 г на украинката Инеса Кравец Патрисия Мамона от Португалия остана на второ място, а Ана Пелетерио от Испания грабна бронза

публикувано на 02.08.21 в 08:28

Италианец е най-бързият мъж на Планетата

Италианецът Марсел Джейкъбс на прави представлението на живота си, като спечели финала на 100 в при мъжете на Олимпиадата в Токио. Той постигна време от 9.80 сек, което е нов национален рекорд. Той победи американеца Фред Кърли и канадецът Андре де Граас, останали втори и трети. От Олимпиадата в Атина 2004  за първи път нов състезател печели спринта..

публикувано на 02.08.21 в 08:27

Кирил Милов започна с успех, Айк и Мими загубиха

Световният и европейски вицешампион Кирил Милов стартира участието си на олимпийските игри в Токио с победа над турчина Селк Илдем с 3:1 в категория до 97 кг. На 1/4-финалите обаче Милов загуби от представителят на Иран Мохамадхади Сарави с 0:6. Другите ни двама представители загубиха, но с шанс за репешажите, ако съперниците им продължат до финал...

публикувано на 02.08.21 в 08:26

Лалова и Ефтимова отпаднаха в Токио

Лошо начало на днешния десети ден на Олимпиадата в Токио за България. Двете ни лекоатлетки в спринта Ивет Лалова – Колио и Инна Ефтимова отпаднаха от надпреварата. Ефтимова завърши пета в третата от седемте серии с 23.42 секунди. резултат само на стотна от личното й постижение. Ивет Лалова също остана пета в серията. Тя финишира с лично постижение за..

публикувано на 02.08.21 в 08:25