До края на септември ще бъде удължено действието на мярката 60 на 40, обяви премиерът Бойко Борисов на днешното извънредно заседание на кабинета. Министър-председателят посочи още, че има готовност мярката да бъде удължена до края на годината, за да може всеки един бизнес, който е в затруднение, да се рестартира с помощ на държавата, предаде БНР.
До момента е кандидатствано за запазване на работните места на над 260 хил. работници, изплатени са над 73 милиона лева.
Социалният министър Деница Сачева информира, че към петък подадените заявления по 60/40 са 15 371 за 260 698 работници и служители:
"До момента са изплатени 73 милиона лева за 170 000 души. Очакванията на министерството са броя на заявленията по мярката да се увеличават", заяви тя.
Социалният министър посочи, че от 1 юли мярката ще действа по нови правила, за да се даде възможност на повече сектори да получат държавна помощ.
От 15 ти юни за част от транспортния сектор започва да действа и целево финансиране:
„Специално за сектор "Автобусни превози" имаме и допълнителна мярка, която е в размер на 290 лева за работник или служител. Така че в този сектор "Автобусни превози" мярката ще достигне до съотношение 80 към20.
Ние влязохме в извънредното положение с двеста хиляди души безработни. Към момента общият брой на безработните е 290 хиляди.
За да намалим този брой, пускаме и нова мярка, която е 160 милиона лева. Ще да дадем възможност да бъдат наемани безработни лица, като ще се заплаща минималната работна заплата и осигуровките за нея“, обясни министър Сачева.
Водата в селата Бояна (община Вълчи дол) и Зорница (община Аксаково) не отговаря на Наредба № 9 за качеството на водата, предназначена за питейнобитови цели, съобщиха от Регионалната здравна инспекция във Варна. Жителите на с. Бояна пият вода с колиформи 13/100 мл при норма 0 КОЕ/100мл. Водата в село Зорница е с наличие на колиформи 8 КОЕ/100мл,..
Служителите от „Фискален контрол“ на Националната агенция за приходите провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения ,..
Инж. Ангел Забуртов, генерален директор на Държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура" от 2014 до 2021 г., е новият заместник-министър на транспорта с ресор "Въздушен и морски транспорт", потвърди самият той за Радио Варна. Ангел Забуртов има над 10-годишен опит в сферата на пристанищата. Бил е директор на дирекция, а по-късно и главен секретар на..
Българското дружество по белодробни болести и Националният експертен борд внесоха в Народното събрание и Министерството на здравеопазването общо становище в подкрепа на законопроекта, в който се предвижда пълна забрана на продажбата и употребата на вейпове в страната. Българските пулмолози се обединиха около документ, в който излагат научни..
Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари, съобщава БНР. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова. "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите..
Окръжният съд във Варна отказа да измени в по-лека мярката за неотклонение „задържане под стража“ на 19-годишния, привлечен като обвиняем за грабеж на мобилен телефон и посегателство срещу половата неприкосновеност на непълнолетно момче в гориста местност в близост до село Каменар. Инцидентът е от 14 февруари тази година. Обвиняемият е имал 30..
Съюзът на екскурзоводите в България вече е пълноправен член на Световната федерация на асоциацията на екскурзоводите. Това съобщи във Варна Христина Неделчева - председател на Съюза на екскурзоводите в България, по време на конференция, посветена на Международния ден на екскурзовода. По повод днешния празник варненските екскурзоводи организират..