Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Добър 4,28 е средният успех от матурите в Балчик

Снимка: БГНЕС

Средният успех в Балчик от държавните зрелостни изпити при дванайсетокласниците е добър 4,28. 37-те дванайсетокласници на училище „Христо Ботев“ постигнаха този резултат от положените в началото на юни изпити по български език, география, биология, физика и астрономия, английски език.

Най-висок е успехът по английски език – много добър 4,93; следват резултатите по география – 4,38; 4,32 – по физика и астрономия. Добър 4,00 е постигнатото по български език и литература, а по биология – 3,75.

По-добрите резултати по английски език се дължат на много добрата подготовка и стил на преподаване по чужди езици, е коментарът на директора на средното училище Станислав Николов. Традиционно всяка година предметът е желан и се постигат високи оценки.

Пълни шестици от ДЗИ няма, няколко са отличните оценки. Ученик на годината и отличник на випуск 2020 Тодор Тодоров е постигнал на изпита по английски 5,61. Толкова е оценен за знанията си по география и зрелостникът Георги Господинов, а съученикът му Стефан Янев е с 5,56 по биология. Останалите са в златната среда, обобщи директорът на СУ „Христо Ботев“.

„Резултатът ни удовлетворява в тази трудна година. Децата, с нашите и техни усилия, постигнаха един добър успех, който ще позволи на много от тях, които желаят, да кандидатстват“, е равносметката на Станислав Николов.

Балчишките абитуриенти ще получат своите дипломи на 25 юни, когато ще бъде и балът за изпращането им.

Подробности чуйте в материала на кореспондента ни Албена Иванова: 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проверяват имотите във варненската местност "Салтанат"

Междуведомствена група започна проверки как се управляват имотите и обектите, държавна собственост, в Морската градина във Варна, както и тези, които са прехвърлени безвъзмездно за стопанисване на Общината, съобщиха от Областната администрация в града. В комисията са включени представители на полицията, на Министерството на културата и на..

публикувано на 11.03.25 в 07:45

Адресите без ток днес

Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: В периода 11.03.2025 - 12.03.2025, от 9:00 до 16:00, поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр . Варна - м-ст Сотира, м-ст Акчелар,..

публикувано на 11.03.25 в 06:05

Слънчево време във вторник

Днес ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Привечер от запад ще се увеличат средната, а късно вечерта и ниската облачност и на места ще превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад, следобед ще се усили, северно от планините ще е поривист. Ще остане много топло за сезона с максимални температури между 18° и 23°, по..

публикувано на 11.03.25 в 06:00
Росица Матева

ЦИК е готова да предостави на "Информационно обслужване" нужните данни за изборите

Централната избирателна комисия е в готовност да предостави повторно на фирмата "Информационно обслужване" хартиените протоколи и електронните носители, които Конституционният съд предостави, за да се преизчислят резултатите от изборите на 27 октомври миналата година, предаде БНР. Това се налага, след като Софийска градска прокуратура е иззела от..

публикувано на 10.03.25 в 19:43

Подменят асфалта на входа на Морската градина

Нова асфалтова настилка ще бъде положена на входа на Морската градина във Варна. Започва извършването на "малки ремонти" по пешеходната зона на централната градска част, съобщават от общинския пресцентър.  Поетапното отстраняване на компрометираните участъци започва със седем приоритетни точки по бул. „Сливница“, бул. „Княз Борис I“и пл...

обновено на 10.03.25 в 19:36

Установиха незаконна сеч в местността Баба Алено във Варна

Проверка на служители на Община Варна е установила незаконна сеч на дървета в местността Баба Алено. Действията по проверката са предприети след сигнал. За незаконната сеч са съставени констативни протоколи. Установена е фирмата, извършила сечта и са предприети действия срещу нея. Това съобщи за БНТ заместник-кметът по обществен ред и сигурност Илия..

публикувано на 10.03.25 в 19:35

Почти е готов ремонтът на околовръстното във „Владиславово“

Почти е готов ремонтът на околовръстната артерия на кв. „Владислав Варненчик“. На бул. „Янко Мустаков“ до края на седмицата ще бъде положен последният пласт настилка, ще бъдат изградени ново осветление и тротоари, а през следващата седмица ще бъде разграфена и пътната маркировка. Това съобщава кметът на Варна Благомир Коцев във Facebook. Други..

публикувано на 10.03.25 в 19:29