Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Последният писък на модата са татуировките срещу Ковид-19

Снимка: Pixabay

Във връзка с пандемията, причинена от новия коронавирус, голяма популярност придобиха татуировките срещу Ковид-19, но те едва ли ще предпазят някого от инфекцията, пише в."Метро".
Най-честите изображения, които новата мода налага, са или изображения на самия вирус, приличащи на таралежи, или на сексбомби, носещи предпазни маски.
Но някои клиенти са убедени, те Ковид-19 татусите ще ги предпазят от самото заболяване и ще им въздействат подобно на невъведената още в световен
мащаб нова ваксина.
За такива случаи сигнализира испанският татуировчик Адрес Вега. Той практикува занаята си от 21 години. Сега е получил поръчки за тематични татуировки от голям брой медицински сестри и лекари от Иберийския полуостров. От една страна медиците държат да увековечат спомена от преживяното на първа линия в борбата срещу патогена, а от друга таят надеждата все пак татуировките да ги предпазят. Както това се прави срещу уроки.
Австралийският татуировчик от град Сидни Ланс Ориън пък получил поръчка от пациентка, която изкарала тежка форма на Ковид-19 и успяла да се излекува. Майсторът успял да изрисува на кожата й изплезен коронавирус, победен от коравата дама.
Собственикът на калифорнийско студио за татуси
Матю Васкес споменава за клиентка, която държала да има на кожата малко зелено изображение на патогена. Татуировката щяла да й служи като амулет, за всеки случай, при възникването на втора вълна от заразата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

170 детски градини се отказаха от пластмасовите чаши за еднократна употреба

Над 54 милиона пластмасови чаши за еднократна употреба са спестили децата и екипите на  170 детски градини в страната като са се включили в инициативата "Аз избирам чашата за многократна употреба", от 2016 г. до днес. Това съобщи за Радио Варна нейният идеолог  Сабина Максимова.  Т ака на природата са спестени 400 тона въглеродни емисии и над 140..

публикувано на 24.07.24 в 14:00

Възпитаници на две варненски училища спечелиха награди от международни младежки фестивали

Студио „Рошавата гарга“ към ОУ „Черноризец Храбър“ в морската столица получи две отличия на Международния младежки медиен фестивал „Арлекин“, който се проведе във Варна. Учениците и техните ръководители спечелиха специалната награда на името на основателя на фестивала – академик Хачо Бояджиев, за филма „Съдът на децата“. На Международния..

публикувано на 24.07.24 в 12:35

Честваме Св. великомъченица Христина

На 24 юли почитаме Света великомъченица Христина. Тя била родом от град Тир. Нейният баща, като управител на този град, бил известен жесток езичник. Родителите ѝ и дали името Христина, което било не според тяхното езическо мъдруване, но по Божий промисъл: самото име, като някое пророчество, предсказвало, че девицата, когато порасне, ще стане християнка,..

публикувано на 24.07.24 в 09:35

80 години от рождението на изследователя на Варненския некропол отбелязват във Варна

През 2024-а се навършват 80 години от рождението на Иван Иванов, изследователят на варненския халколитен некропол и откритото в него най-старо обработено злато в света. По този повод от 18 часа на 1 август – рождената дата на Иван Иванов , в зала „Одесос“ на Варненския археологически музей ще бъде представен юбилейният сборник „Да оставиш..

публикувано на 23.07.24 в 16:49

Осмо издание на фестивала "Сръчко" през август във Варна

Над 50 изложители от цялата страна ще се включат в Осмото издание на фестивала "Сръчко". Той ще се проведе от 2 до 18 август, а шатрите ще бъдат разположени на алеята между комплекс "Морско казино" и сцена "Раковина".  Участие ще вземат занаятчии, грънчари, кожари, текстилни производители, художници, които ще предложат рисувано стъкло, шити играчки,..

публикувано на 23.07.24 в 10:28

Метални топчета произвеждат кислород в дълбините на океаните

Учени обявиха, че са открили "тъмен кислород", който се произвежда в дълбините на океана от бучки метал на дъното и без използването на светлина, съобщава БНР. Около половината от кислорода, който дишаме, идва от океаните. Преди последното откритие обаче се смяташе, че той се произвежда от растения във водата, които фотосинтезират - процес,..

обновено на 23.07.24 в 07:44

23 юли - Международен ден на китовете и делфините

На 23 юли се отбелязва Международния ден на китовете и делфините.  През 1982 г. е приет Мораториум върху търговския улов на китове от Международната китобойна комисия. Празникът се отбелязва от 1986 г., когато Мораториумът започва да се прилага.  В цял свят са недопустими ловът и търговията с китове и делфини, което способства те да се спасят от..

публикувано на 23.07.24 в 07:30