Учениците имат нужда от зелени училища, които се провеждаха преди години. Особено сега, когато таблетите, лаптопите, телефоните и цялата техника са на тяхно разположение. Макар да получават много от нея, губят от липсата на досег с природата и контакт със земята.
Менторство, подкрепа, индивидуален подход, личностно развитие, умения на 21 век - всичко това изцяло през иновативните методи на обучение, сред красивата природа и в уникална, подкрепяща среда с професионални обучители и педагози в обучителна организация Джагадамба.
Какви умения трябват на децата на 21 век, за да просперират в живота и в кариерата си в един свят, който се движи с такава шеметна скорост? Динамиката на съвременния живот изисква вече едновременно с придобиването на интелектуалните знания и умения, които се дават в училище, да се формират и фундаментални компетентности, наречени още УМЕНИЯ НА 21 ВЕК, към които се отнасят уменията за:
Още подробности от разговора на Ваня Славова с Мартина Велева-основател на програмите за личностно развитие на деца и младежи:
Обучението се провежда под формата на тематични ролеви игри, лекции, дискусии, предизвикателства извън „зоната на комфорт“, физически активности.
Децата работят в големи, в малки групи, в които се подкрепяме и си помагаме. Учим се да общуваме с доброта и уважение, да изслушваме. Държим на приятелското отношение и така посаждаме семенцата на екипната и сътворческата работа. В програмата се включват различни специално разработени тематични образователни игри и физически активности като йога, кондиционен тренинг, тибетски практики и други – внимателно подбрани и балансирани за подобряване физическата кондиция на децата и стимулиране на индивидуалните им възможности. Всички дейности са ръководени от професионално квалифицирани инструктори, заедно с необходимите материали и екипировка.
Заниманията основно се провеждат на открито сред природата, както и в обучителната зала на базата, допълни още Мартина Велева.
Има една колоритна история, в която тимуроци /герои на автора Аркадий Гайдар/ запретват ръкави да правят добрини. В разгара на начинанието забелязват възрастна жена, която стои на улицата и замислено се взира в отсрещния тротоар. В духа на всепоглъщащото и необятно добро, те я пренасят отсреща, с две думи: помагат й да пресече. Вярно: старицата..
„Оперни тайни“ е наречен най-новият проект на Държавна опера Варна, който стартира от февруари 2025 г. и е насочен към най-младата публика. Операта отваря врати за най-малките си зрители и ги води зад кулисите със специални тематични детски ателиета, които ще се провеждат всеки месец. Всички елементи и етапи от създаването на оперен спектакъл са..
Каварна ще отбележи отбелязва 152-рата годишнина от обесването на Апостола на свободата – Васил Левски. Пред бюст-паметника в Градския парк в Каварна, своята почит и признателност към делото на Апостола ще изразят от най-малките до най-големите граждани в морския град. Програма от слова за Апостола и стихове в негова памет ще поднесат ученици от..
В суворовското село Изгрев избраха да отбележат празника на виното със забавни винени конкурси. Производителите на изгревската божествена напитка се състезаваха в няколко категории - бяло вино, червено вино, розе и купажно вино. Жителите на селото присъстваха на водосвет в местния храм "Света Петка " и след това зарязаха лозите на Царя на..
Ритуално честване на деня, посветен на лозарите и винарите Трифон Зарезан, е първата проява от поредицата запланувани по повод 70 години от създаването на Университетска ботаническа градина – Балчик. Днес на територията на петте декара учебен участък – лозов масив с десертни сортове бяха осветени и зарязани лозите, както и дегустирани вина. На..
37-годишната Милена Миткова се нуждае от помощ. 350 хиляди евро са нужни за ефективно лечение в болница в Турция, където лекарите ѝ дават реални надежди за възстановяване, но сумата е непосилна за семейството ѝ. След месеци на търсене на диагноза, на 8 януари 2025 г. в България е потвърдено, че Милена е с рак на гърдата, който вече е метастазирал в..
До 15 февруари във Варна продължава зимната "Алея на книгата". Захари Карабашлиев ще посрещне своите читатели в рамките на изложението. Писателят ще раздава автографи от 15 до 17 часа в търговския център-домакин на Алеята, а от 18 часа ще бъде представена и книгата му "Рана", спечелила Националната награда за български роман на годината "13 века..