Започна европейската седмица на спорта във Варна

Във Варна днес започна европейската седмица на спорта. В тази инициатива морската столица участва за пети пореден път. Идеята е през тази седмица да отделим малко повече време за спортуване. За същия период ще бъде предоставен безплатен достъп до общинските спортни бази, по утвърден график.Чуйте още по темата.

Варненските лекоатлети – ветерани с повече от 500 шампиoнски отличия

Този забележителен успех е постигнат в периода 1990 – 2020г на национални шампионати и турнири ( на открито и в зала) броят на участниците в проявите надхвърля 70. Организираното участие на ветераните започва от 1990 г, но варненци се с включват през 1992 г. Варненските ветерани леокатлети продължават да са най-активните и най-многобройните по участие..

публикувано на 20.10.20 в 15:15
Маратон Варна

Маратон Варна с повече бонуси и награди за българите

Много повече бонуси и награди за българските участници обявиха организаторите на Маратон Варна. Традиционното и вече превърнало се в символ на града събитие тази година е с по-специално и решаващо място в придобилата огромна популярност лекоатлетическа верига "Бягането като начин на живот". Дългата пролетна пауза в спорта заради здравните мерки промени..

публикувано на 20.10.20 в 10:33

"Кулата" е новото предизвикателство във Варна

На 25-ти октомври всички варненци и гости на морската столица мжогат да станат част от  събитието, което ще ви разкрие Варна по един феноменален и панорамен начин. Ако обичате бягане, колоездене, дуатлони или просто да се разходите сред природата и желаете да създадете нови приятелства станете част от „Кулата – предизвикателството“. Организаторите са..

публикувано на 20.10.20 в 09:33

„Астери“ отборен шампион в Бургас

Състезателите на варненския клуб по плуване „Астери“ спечелиха отборното класиране на турнира Бургас Оупън. Освен титлата в комплексното класиране, те заеха 1-во място и в класацията по спечелени медали като извоюваха 39 медала, от които 18 златни, 11 сребърни и 10 бронзови. Приза за най – добра състезателка, във възрастова група С 13 – 14 годишни, грабна..

публикувано на 20.10.20 в 06:46

"Моряците" глобени за обиден плакат

Глоба от 1000 лева наложи БФС на "Черно море". Причината е плакат с обидно съдържание на трибуните по време на мача с "Монтана", който варненци спечелиха с 3:0.  Основният разиграващ халф на "Черно море" Родриго Енрике е възстановен от травмата. Той ще се завърне на терена в мача за Купата срещу "Янтра" утре от 14,30 часа в Габрово. Треньорът на Черно..

публикувано на 20.10.20 в 06:43

Спорт на открито в състезанията за „Купа 8 декември"

Община Варна, студентските съвети и академичните звена, отговарящи за спорта в университетите, организират състезания за „Купа 8 декември“ . Тази година, заради пандемията, състезанията ще включват само спортове, които се провеждат на открито. Награждаването на победителите ще бъде веднага след края на съответното надпревара. Програма: Плуване -..

публикувано на 19.10.20 в 16:29

Илиан Илиев: Влязохме много нервно в мача

Черно море записа класически успех с 3:0 при домакинството си на Монтана в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Два гола за успеха реализира Матиас Курьор, а един добави Васил Панайотов. Наставникът на варненци Илиан Илиев каза, че са започнали срещата доста нервно. Треньорът на Монтана Никола Спасов сподели, че играят..

публикувано на 19.10.20 в 15:20