Ковид-19 промени плановете и в женския национален отбор. Коронавирусът не подмина и селекцията на Стефан Михайлов, като две от избраничките му дадоха позитивни резултати и няма да могат да пътуват за Гърция. До петък се очаква се резултат от теста на трета от баскетболистките, преди да стане ясно дали ще може да се включи в лагера.
Както е известно, женският национален тим ще гостува в Хераклион, Гърция, за ноемврийския квалификационен прозорец. ФИБА реши да организира този прозорец на турнирен принцип в един град, за да спести повече пътувания за отборите в условията на усложнената епидемична обстановка в цяла Европа. Националките ни ще играят на 12 ноември с домакините, а три дни по-късно, отново в Хераклион ще се изправят в домакинството си на Исландия.
С оглед на по-голямата изолация и по препоръка на ФИБА, Стефан Михайлов ще събере тима с два дни по-рано от предвиденото. Лагерът в София ще започне днес при спазване на новия противоепидемичен протокол, който БФБаскетбол прие – всички играчи и хора в щаба ще бъдат настанени в самостоятелни стаи, ще се хранят отдалечени на минимум 2 метра един от друг и няма да ползват общи съблекални.
Михайлов повика по спешност три нови момичета, с които да попълни групата. Дебют в женския национален отбор ще направи Деница Петрова, а повиквателна получи и съотборничката й от Славия – Вероника Джикова и една от топ-реализаторките на Монтана 2003 – Дебора Филипова.
В допълнение към проблемите, Михайлов няма да може използва и Ива Костова, която не е възстановена от контузия и остава във Франция. Борислава Христова трябва да даде отрицателна проба за коронавирус в Полша, и ако всичко е наред, ще лети директно за мачовете в Гърция.
Следващите срещи от групата са в началото на февруари 2021.
В група А лидер е Словения с две победи, Гърция и България имат по една.
Волейболистите на „Черно море“ поднесоха сензация в мач от 19-я кръг при мъжете. Те се наложиха като гости над тима на „Монтана“ с 3-1 /31-29, 25-20, 20-25, 26-24 / гейма. Един от най-силните мъжки отбори у нас този сезон не успя да се противопостави на „моряците“, които направиха отличен мач и заслужено се поздравиха с успеха. Варненци са на осмо..
Световната шампионка и 4-кратна европейска - Биляна Дудова, спечели сребърен медал от рейтинговия турнир в Тирана. Тя не успя да се пребори за златото на финала срещу китайката Лили Лили - 4:8 технически точки. Преди това Дудова разби германката Ан Нюрнбергер с 11:0 и технически туш на полуфиналите. По-рано през деня победи с туш Николет Сабо от..
Българската смесена щафета на 4х6 километра завърши на шесто място на Световното първенство до 21 години в шведския зимен център Йостерсунд. Българките бягаха в състав Валентина Димитрова, Лора Христова, Георги Джоргов и Константин Василев. Нашите останаха на 1:04.8 минута от победителя Германия.
Дамският тим на Левски победи за 14-и път в Демакс+ лига, след като се наложи в София над "Варна ДКС". При експресния успех с 3:0 (25:10, 25:14, 25:13) старши треньорът Радослав Арсов даде почивка на основни фигури и като цяло през по-голямата част на мача от 16-ия кръг на полето действаше девическият ни тим. След победата "сините" изразиха своята..
В отговор на позицията на Президента на българската професионална футболна лига Атанас Караиванов, искам да кажа следното: Съжалявам, че трябва да отговарям на такива долни лъжи и манипулативни твърдения, пуснати в пространството от Караиванов. Считам, че те уронват престижа на селекционера на националния отбор, на треньора на Черно море и личността..
ПФК Черно море изразява своето разочарование от начина, по който бяха определени съперниците на полуфинала в турнира за Купата на България. Това, което всички футболни хора видяха, е, че жребият за най-важния етап от надпреварата, не бе изтеглен съгласно изискванията на ФИФА и УЕФА. Според тях навсякъде в подобни случаи топките в сферата..
Черно море подписа договор с нов футболист. Това е нападателят Дерик Осей. Той е на 26 години и е роден в Тулуза, Франция. Висок е 188 см. Бивш юношески национал на Франция. Играл е за втория отбор на Тулуза, където за 51 мача е отбелязал 15 гола. За Брест пък има седем мача и два гола. През 2020 г. отива в Англия – играе в Оксфорд, Уолсол и..