Увеличение на първоначалната такса за таксиметров превоз във Варна ще има, но то ще е минимално. Очаква се за началото на дневен курс увеличението да е с 60 ст. и ще стане 1.80 лв., а за нощен с 80 ст. и ще бъде 2 лв. Това прогнозира за Радио Варна Димчо Иванов, председател на таксиметров синдикат „Авто 94“. Увеличението стана възможно след протести в столицата на превозвачи от цялата страна. То е заложено в промените в Закона за изменение и допълнение на Закона за автомобилните превози, както и в Наредба 34 за неговото приложение. С промените вече се определя минимален и максимален размер на първоначалната такса. Тя трябва да бъде в размер от двоен до троен на цената за километър пробег за населеното място, а тя се определя с решение на местния Общински съвет.
Тибетският духовен лидер Далай лама беше ваксиниран днес срещу новия коронавирус, предаде Асошиейтед прес. Ваксината му беше поставена в болница в северния индийски град Дхармсала. Още 10 души, които живеят в неговата резиденция, също бяха ваксинирани. След като получи ваксината, 85-годишният Далай лама призова и другите хора да са смели и..
През следващите 2-3 седмици ще бъде последният пик на заразата от Covid-19 у нас. Това каза пред БНТ главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. По думите му след това - през пролетта и лятото - се очаква да имаме дълъг период с малко заразени: "Прогнозата на учените е, че в началото на 2022 година би трябвало проблемът Covid не да..
Членовете на секционните избирателни комисии извън България също ще получават допълнително възнаграждение - 50 на сто от заплатата,за времето на работа в извънредна епидемична обстановка, свързана с COVID-19. Това реши Централната избирателна комисия. Съгласно решението на Централната избирателна комисия възнагражденията се определят по..
Десетки жители в местността Коджа тепе край квартал „Виница” във Врана излязоха на пореден протест в центъра на квартала срещу изсичането на гората в района заради изграждането на комплекс от еднофамилни къщи. Хората казаха,че излизат всяка седмица, тъй като институциите не им обръщат внимание. Диана Димитрова и Мария Николова обясниха,че..
Германският канцлер Ангела Меркел, в навечерието на Международния ден на жената, увери, че германското правителство ще продължи усилията си да гарантира равенството между половете. Тя съобщи за това в седмичния си подкаст, публикуван на уебсайта на федералното правителство в събота . Меркел посочи,..
От 21:00 часа тази вечер при влизане в Румъния ще бъдат в сила ограничителни мерки, защото България е включена в списък с държави от т.нар. жълта зона. По информация на посолството ни в Букурещ пристигащите от нашата страна, които представят отрицателен PCR-тест, направен до 72 часа преди качване в..
Шофьорите да тръгват на път с автомобили подготвени за зимни условия, да карат внимателно, със съобразена скорост, да спазват дистанция и да не предприемат рискови изпреварвания, призовават от Агенция „Пътна инфраструктура“. В планинските райони дъждът преминава в сняг. Областните пътни управления..
Лещата е с високо съдържание на протеини и трябва да я консумираме поне два пъти седмично, съветва д-р Людмила Емилова. Лещата е полезна и в състояние на покълване, защото така се увеличават полезните вещества в нея...