Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонти и ограничения по магистралите „Хемус” и „Тракия”

Автомагистрала "Хемус"
Снимка: АПИ

На 9 февруари движението за Варна в тунел „Правешки ханове“ на автомагистрала „Хемус“ ще е в една лента.

Поради ремонт на осветлението ще бъде ограничено преминаването в изпреварващата лента и трафикът ще е в активната. Предвижда се ремонтът и ограничението да са в часовете от 9:30 до 15:30.

От 8:30 до 18 часа на 9 и 10 февруари пък ще се извършват ремонтни дейности в крайната активна лента в платното за София при 37-ми км отново на „Хемус“, като движението в участъка ще се осъществява в средната и в изпреварващата ленти.

На магистрала „Тракия“ също ще има ремонт във вторник – в участъка от 28-ми до 30-ти км в платното за София, от 8:30 до 18 часа, ще се ремонтира пътната настилка в активната лента, а трафикът ще се осъществява в изпреварващата.

Също на „Тракия“, от 34-ти до 36-ти км в платното за Бургас, за ремонт на ограничителните системи от 9.00 до 16.00 часа ще се ограничи преминаването в изпреварващата лента. Движението ще се осъществява в активната.

От пътната агенция призовават шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват стриктно поставената сигнализация. /БГНЕС


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Без вода в местности и курорти край Варна

Планирано е спиране на водата за днес и ще засегне живеещите край Варна в местностите "Евксиноград", "Ален мак" и "Кабакум", както и в курортните комплекси "Свети Свети Констанитн и Елена" и "Чайка".  Поради планово изграждане на нови ВиК връзки по главен водопровод "Варна-Златни Пясъци - 1 етап" живеещите в посоченит е места остават без..

публикувано на 06.02.25 в 05:57

Студено със силен вятър край морето

Отрицателни са температурите в почти цяла Източна България и по черноморието. Най-ниската стойност измерена в 5.00 часа е в Добрич – минус 5 градуса, минус 4 градуса е в Разград, минус 3 градуса е в Карнобат. По минус 2 градуса е температурата на въздуха в Русе, Силистра, Шумен, Шабла, на нос Калиакра и във Варна. Минус 1 градус – на..

публикувано на 06.02.25 в 05:54

Адресите без ток

В периода 03.02.2025 - 07.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Дъбравино - клиентите, електрозахранени от ТП 6. На 06.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на..

публикувано на 06.02.25 в 05:00
Кораб

Купуваме системата за обмен на данни Link 22 за двата нови патрулни кораба

Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи за Link 22 за новите кораби, предаде БНР. Сделката за над два 2 654 000 лева без ДДС влиза в пленарната зала за одобрение в момента, когато се прави бюджетът за 2025 година. И с уверението на министъра на отбраната, че пари за съществуващите проекти има. Спуснаха на вода..

публикувано на 05.02.25 в 19:34

В края на февруари започват да кърпят дупките на пътя за село Долище

Община Варна ще възложи рехабилитация на най-компрометираните участъци от пътя за село Долище. Мярката е временна, докато се извърши основен ремонт на пътния участък. Очаква се дейностите да започнат до края на месец февруари. Това стана ясно след огледа на пътния участък, който извършиха кметът Благомир Коцев, заместник-кметът Димитър Кирчев и..

публикувано на 05.02.25 в 16:47

Ресторантьор: С 9% ДДС вкарахме в хазната с 200 млн. лева повече данъци

От 1 януари ДДС за ресторантите отново стана 20%. По-ниското облагане с 9% беше въведено като мярка за защита на бранша по време на ковид пандемията. Ресторантьорите обаче настояват да бъде върната по-ниската ставка. Преференциална данъчна ставка да използват ресторантьорите по примера на много европейски страни, предлага Павлин Косев, председател на..

публикувано на 05.02.25 в 16:00

Без нарушения при проверките на козметични студиа и салони за красота във Варна

Няма констатирани нарушения в козметични студиа и салони за красота във Варна след проверките на Регионалната здравна инспекция направени днес - първият от трите поредни дни, в които ще се извършват. Те се проведоха съвместно с Областната дирекция на МВР по з аповед от Министерството на здравеопазването след зачестилите случаи на инциденти при..

публикувано на 05.02.25 в 15:44