Връчиха посмъртно приз на Атанас Скатов във Варна

Автор:

Във Варна връчиха посмъртно наградата „Спортист на Варна“ за месец февруари на загиналия злополучно по време на изкачване на връх К2 Атанас Скатов. Той беше състезател на варненското туристическо дружество „Владислав Варненчик“. Призът беше връчен на председателя на туристическото дружество Диан Даскалов.  Чуйте какво каза Диан Даскалов след като получи наградата.

25-то място за Диана Петкова

Диана Петкова не успя да се справи днес при участието си на Игрите в Токио. Тя остана на 25-то място на 200 метра съчетано за жени. Това време е с четири секунди по-слабо от най-доброто й лично постижение. Диана Петкова преди това плува в сериите и на 100 метра бруст, където също отпадна.

публикувано на 26.07.21 в 15:38

Тайсъна започна с победа в Токио

Единственият български олимпийски боксьор в Токио  Даниел Асенов стартира участието си с победа. Той се наложи убедително с 5:0 съдийски гласа над румънеца Козмин Гирлеану. Така Тайсъна се класира за осминафиналите в категория до 52 кг. Той донякъде заличи мрачното настроение сред нашите представители след съдийските произволи, които лишиха Станимира..

публикувано на 26.07.21 в 15:37

Антъни Иванов отпадна на 200 м бътерфлай

Една от големите ни надежди за добро представяне в плуването на Олимпиадата Антъни Иванов не успя да се класира за полуфиналите на 200 метра бътерфлай в Токио. Българинът завърши шести в трета серия, което го лиши от участие в следващата фаза. Дебют за Иванов на Олимпиада. Антъни ще плува в още една дисциплина в Токио – на 100 метра бътерфлай заедно..

публикувано на 26.07.21 в 15:35

Полина Трифонова приключи в Токио

Варненската състезателка по тенис на маса Полина Трифонова отпадна във втория кръг на олимпийския турнир в Токио. 29-годишната Трифонова загуби от Сяосин Ян (Монако) с 1:4 (3:11, 11:6, 5:11, 4:11, 0:11). Полина е третият ни представител в този спорт на олимпийски игри след Даниела Гергелчева (Сеул 1988, Барселона 1992) и Мариано Луков (Сеул 1988).

публикувано на 26.07.21 в 10:45

Сестри Стоеви с нова загуба

Двукратните европейски шампионки на двойки по бадминтон за жени Стефани Стоева и Габриела Стоева с втора поредна загуба на олимпийските игри в Токио. Българките но отстъпиха пред номер 3 в света Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай) с 18:21, 15:21. В първия си двубой сестрите загубиха от  Ким Со-йон и Кон Хи-йонг (Република Корея) с 23:21, 12:21, 21:23. В..

публикувано на 26.07.21 в 10:44

Шокиращо. Станимира Петрова губи на старта в Токио

Станимира Петрова загуби още на на Олимпийските игри в Токио и отпадна от надпреварата. Станимира Петрова отстъпи в категория до 57 кг срещу колумбийката Марсела Йени Ариас Кастанеда на 1/8-финалите с 2:3 съдийски гласа. Шок и провал. Трудно е да се коментира в момента случилото се. От нея се очакваше медал.

публикувано на 26.07.21 в 10:26

Отлично! Първа победа за българския бокс в Токио – Стойка Кръстева на 1/8-финал

Стойка Кръстева се класира за 1/8-финалите на Олимпийските игри в Токио. Двукратната европейска шампионка, носител на два сребърни медала от световни първенства, стартира по отличен начин участието си в японската столица. В категория до 51 килограма националката ни преодоля съпротивата на виетнамката Ти Там Нгуйен. Двубоят започна трудно за Стойка,..

публикувано на 26.07.21 в 10:01