Майе стигна до златото

Автор:

Нова титла за Франция в мъжкия спринт на 10 километра от Световната купа по биатлон в Нове Место на Мораве (Чехия).

Триумф за Кентан Фийон Майе. На втора позиция остана  Тарей Бьо (Норвегия), на 12.5 километра.

Трето място за  италианецът Лукас Хофер.. От българите най-добре днес се представи Антон Синапов, който завърши на 44-то място.

Нестеров и Милев на 1/4 финал в Италия

Пьотр Нестеров и Янаки Милев се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.  Поставените под №4 българи победиха с 6:2, 6:3 Димитрис Сакеларидис (Гърция) и Денис Спиридон (Италия).

публикувано на 11.10.24 в 08:13

Шампионат по кик бокс в Панагюрище

От 11.10.2024г. до 13.10.2024г.(петък до неделя )в гр. Панагюрище ще се проведе Държавното първенство по кикбокс във всички татами стилове. Състезанието ще се съ състои в многофункционалната спортна зала „Арена Асарел“ в партньорство между Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, община Панагюрище и местната комисия за борба срещу..

публикувано на 11.10.24 в 08:11

Донски е на 1/4 финал в Португалия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на твърди кортове в Синтра (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара.  Българинът и Тиаго Перейра (Португалия), поставени под №1 в схемата, победиха с 6:2, 6:0 представителите на домакините Франсиско Гимараеш и Гийерме Валдодейрош.

публикувано на 11.10.24 в 08:10

Приемаме престижни отбори за футболен турнир

Националите на България до 15 години ще са домакин на престижен приятелски турнир на УЕФА срещу отборите на Испания, Исландия и Уелс между 18 и 23 октомври.  Селекцията на треньора Владислав Вутов ще изиграе по един мач срещу трите съперника, като надпреварата ще се проведе на терените на Национална футболна база „Бояна“.  Българите излизат в първия си..

публикувано на 11.10.24 в 08:09

Обявиха състава на България за Европейското първенство по бокс

България ще бъде представена от осем боксьори на Европейското първенство за мъже и жени до 23 години. Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 12 до 20 октомври в зала „София“. Турнирът може да се определи като отправна точка за големите таланти на Европа в посока Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 година. Близо 340 боксьори от 34..

публикувано на 10.10.24 в 19:07
Рафаел Надал

Рафа Надал напуска професионалния тенис

Рафаел Надал обяви, че ще се оттегли от професионалния тенис след финала на Купа „Дейвис“ през ноември, предаде АФП. С тази стъпка испанецът ще сложи край на кариерата си, в която спечели 22 титли от Големия шлем и олимпийско злато на сингъл. „Оттеглям се от професионалния тенис. Истината е, че минаха няколко трудни години, особено..

публикувано на 10.10.24 в 13:37

Руслан Янев: Балканската титла е най-големият ми успех (ВИДЕО)

Варненският състезател по лека атлетика Руслан Янев е на мнение, че изпраща много силна година. Руслан е състезател на клуб „Евър“-Варна и през юни спечели балканската титла на 1500 м в Ст.Загора. Само преди два дни той взе златото на лекоатлетически пробег „Варна“. Предстоят му още стартове до края на годината. Руслан Янев ни разказва...

публикувано на 10.10.24 в 11:50