Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Нора Стефанова: Искаме да стимулираме физическата активност сред хората

Автор:

Варна се включва в международната инициатива „Ден без асансьори“. В морската столица ще има събитие под формата на състезание. Всичко ще се случва на стълбите в Галата, които водят към плажа. Проявата има и друг характер, а голямата цел на организаторите от „Пауър Джъмп“ е хората да се раздвижат, като срещу това ще получават награди. Още по темата от Нора Стефанова, част от организаторите. Тя разказва в интервю за Радио Варна.

Диан Даскалов: Направихме добра подготовка за Титов връх

Председателят на варненското туристическо дружество „Владислав Варненчик“ Диан Даскалов разказва за поредната проява, която се провежда във връзка със 120 години от организирането туристическо движение в града. Варненска група успя да изкачи Титов връх в Северна Македония. За тази експедиция и за предстоящата утре проява във Варна разказва..

публикувано на 10.08.22 в 11:00

Националите отиват за контроли в Сърбия

17 дни остават до старта на Световното първенство по волейбол за мъже. Българският отбор продължава усилената си подготовка в Самоков. Вчера момчетата на Ники Желязков проведоха поредното занимание във фитнеса на спортното училище „Никола Велчев“ в града. На 11 август националите заминават за Белград, където на 12 и 13 август ще изиграят две..

публикувано на 10.08.22 в 09:53

Отборът ни замина за Европейското първенство в Мюнхен

Националните отбори за девойки и жени по спортна гимнастика заминаха днес за европейското първенство, което ще се проведе от 11 до 14 август в Мюнхен. Делегацията ни е в състав ЖЕНИ: Валентина Георгиева ДЕВОЙКИ: Елена Николова Никол Соколова Никол Стоименова Виктория Венциславова Диана Георгиева..

Мечтата на Лудогорец секна

Лудогорец отпадна от тазгодишното издание на Шампионската лига. Българите  загубиха с 2:4 втория мач от третия квалификационен кръг от Динамо (Загреб). В  първия двубой в Разград хърватите се наложиха с 2:1. Разградчани доиграха мача с трима души по-малко. Това реши реферът Беноа Бастен. Доминик Янков бе изгонен за втори жълт картон още в..

публикувано на 10.08.22 в 09:52

Първи успех за Созопол

Отборът на Созопол постигна успех с 2:1 над Дунав (Русе) в мач от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Мирослав Будинов откри резултата в 61-ата минута. Домакините изравниха чрез  Венцислав Гюзелев в 84-ата минута, а в последните секунди Петър Генчев донесе трите точки.

публикувано на 10.08.22 в 09:48

Пламен Георгиев: Когато на брега не се говори за съдията, тогава съм доволен

Пламен Георгиев е дългогодишен съдия на ветроходната регата „Кор Кароли“. Разговарям с него за поредната ветроходна проява Той познава добре трасето, познава добре участниците и най-вече правилата във ветроходството. Не крие, че главният съдия има много отговорности по време на едно такова състезание, но приема всичко философски. Пламен..

публикувано на 09.08.22 в 11:16

Лудогорец с тежка задача днес

Лудогорец гостува на Динамо (Загреб) днес на "Максимир. Това е мач  реванш от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Двубоят в хърватската столица е тази вечер от 21:00 часа. "Орлите" загубиха първата среща в Разград с 1-2, но имат своите шансове да се класират за плейофа. Клод Гонсалвеш и Каули Оливейра все още не са възстановени и няма да..

публикувано на 09.08.22 в 10:14