Марица на успех от титлата

Автор:

Марица (Пловдив) започна с победа финалните плейофи за титлата. Те се наложиха над Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:21, 25:13, 25:22).  Марица поведе с 1-0 победи във финалния плейоф. Реваншът е в сряда, от 17:30 часа в зала „Сила“ в Пловдив. При успех „жълто-сините“ ще станат шампиони на България за 7-и пореден път.

Стефка Костадинова прие факела с олимпийския огън

С редица активности Българският олимпийски комитет отбелязва международния Олимпийски ден и Деня на българския олимпиец. В столицата председателят на БОК Стефка Костадинова посрещна щафетата и прие от ръцете на студенти от НСА факела със символичния олимпийски огън. „Днес е празник в целия свят. Желая на всички български олимпийци здраве и сила. А на..

публикувано на 23.06.21 в 15:16

Йордан Генов: Поставих рекорд, но не съм доволен от резултата си

Варненският лекоатлет ветеран Йордан Генов се завърна от ДП по лека атлетика в София с два златни медала и един нов национален рекорд. Шампионатът беше много силен, а варненският лекоатлет се представи на ниво. Йордан Генов е сред най-активните лекоатлети ветерани от морската столица. Данчо коментира представянето си в интервю за Радио Варна.

публикувано на 23.06.21 в 15:00

Идват финалите за юноши младша възраст

ДЪРЖАВЕН ФИНАЛ 25 – 27 юни 2021г. (петък-неделя) ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ М-14 Домакин ХК „Раховец-2008“ Г. Оряховица Делегати: Виктор Наденов; Валентин Лампаров Съдии: Мл. Белов / Г. Караджов / Й. Вутов / Св. Йовчев / Зв. Йончев ОТБОРИ група А ХК „Добруджа” Добрич ХК „Локомотив“ Г. Оряховица ХК „Мартен-67“ Мартен ХК „Чардафон“ Габрово група Б ХК..

публикувано на 23.06.21 в 11:11

България с три бронзови медала от Европейското в Розето

Българските национали спечелиха три бронзови отличия от участието си на Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години в Розето, Италия. В полуфиналните срещи, които се проведоха днес, родните представители допуснаха поражения и не успяха да стигнат до мачовете за титлите в своите категории. Мелис Йонузова откри програмата за нашите в..

публикувано на 23.06.21 в 11:10

Англия лидер в групата си

Англия остана на първо място в група „D“ на Евро 2020. Те успяха да се наложат с 1:0 срещу Чехия на  „Уембли“ след гол на Рахийм Стърлинг в 12-ата минута. Двата отбора имаха по четири точки преди този двубой и вече си бяха осигурили участието в елиминационната фаза. Така Англия ще срещне в следващия си двубой втория от групата на Франция, Германия,..

публикувано на 23.06.21 в 11:09

Хърватите си свършиха работата

Хърватия победи с 3:1 Шотландия във важен  мач от последния трети кръг на груповата фаза на Евро 2020. Двубоят е от Група „D“ и се игра на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу. Никола Влашич се разписа в 17-ата минута. В 42-ата минута Калъм МакГрегър изравни. В 62-ата капитанът Лука Модрич върна преднината на тима си. В 78-ата минута Иван Перишич бе точен с глава..

публикувано на 23.06.21 в 11:08

Американците също ни биха набързо

Волейболистите от националния отбор на България с общо 12-та и пета поредна в Лигата на нациите в Римини (Италия). Тимът ни воден от Силвано Пранди беше размазан набързо от  САЩ  с 0:3 (19:25, 24:26, 9:25) в предпоследния мач на турнира. Заемаме твърдо предпоследното 15-о място във временното класиране. Утре (23 юни) в последния си мач, България ще..

публикувано на 22.06.21 в 16:56