Воложанина се класира за финала на топка

Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Воложанина е 12-а във временното класиране за многобоя след първите два уреда със сбор от 46.230 точки. Тя изигра силно съчетанието си с топка и получи шеста по сила оценка – 24.075 точки, с което си осигури място на финала в неделя. На обръч Воложанина беше оценена с 22.155 точки и остана извън финала. Другата българка Ева Брезалиева е 27-а в многобоя със сбор от 41.000 точки. Тя допусна сериозна грешка на обръч и получи оценка 18.400 точки, а на топка има 22.600 точки. Брезалиева е абсолютен дебютант на Световна купа, Воложанина също на практика дебютира на турнир от такъв ранг. Надпреварата в Узбекистан е изключително силна като в нея участват 50 гимнастички начело с руските звезди Дина и Арина Аверина. Арина Аверина води в многобоя със сбор от 54.350 точки (26.900 на обръч и 27.450 на топка), а втора е сестра й Дина Аверина със същия сбор (26.450 на обръч и 27.900 на топка). Третата позиция във временното класиране заема Анастасия Салос от Беларус с 51.100 точки (25.000 на обръч и 26.100 на топка).

В събота е надпреварата във вторите два уреда при жените – бухалки и лента, а в неделя са финалите на отделните уреди.

Трима национали от Черно море за контролите със Совакия, Русия и Франция

Ново признание получи отборът на Черно море. Трима футболисти от представителния тим на “моряците” получиха повиквателни за националния отбор за приятелските срещи с Словакия, Русия и Франция. Това са вратарят Георги Георгиев, халфът Илиан Илиев и бранителят Даниел Димов. Тримата ще се присъединят към лагер-сбора на “лъвовете” на 27 май. България..

публикувано на 15.05.21 в 15:16

Имаме балканска шампионка и още медали

Ясна Петрова спечели балканската титла в планинското бягане за девойки под 20 години на шампионата в Къмпулунг Молдовенеск. Тимът ни е в състав Ясна Петрова, Стефани Йолова и Дуйгу Адилова. Се спечелиха среброто в отборното подреждане. Маринела Нинева, Елена Димитрова, Елена Ранчева и Бюлсерин Слюмейман грабнаха бронзовите отличия в отборното класиране..

публикувано на 15.05.21 в 15:07
Новак Джокович

Джокович надви Циципас след здрава битка в Рим

Световният номер 1 Новак Джокович показа невероятната си устойчивост, за да надвие гърка Стефанос Циципас с 4-6, 7-5, 7-5 в мач от четвъртфиналите на Мастърса в Рим, играл се в рамките на два дни. Вчера Циципас взе първия сет и поведе с пробив в началото на втория, преди срещата да бъде прекъсната заради дъжд. В продължението на двубоя днес..

публикувано на 15.05.21 в 14:49
Футболистите на ЦСКА София победиха с лекота състава на Черно море в осминафинал от турнира за купата на България по футбол

ЦСКА призова да се допуснат повече фенове на финала за Купата

Отборът на ЦСКА призова здравните власти да допуснат по-голям брой публика на финала за Купата на България, който ще се играе в сряда на Националния стадион "Васил Левски". "Червените" се изправят срещу тима на Арда в преследване на първи трофей от доста време насам, но според действащите противоепидемични ограничения на стадиона ще могат да..

публикувано на 15.05.21 в 13:33

Гуардиола: Феран Торес може да е заместникът на Агуеро

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола обяви, че крилото на тима Феран Торес може да се преквалифицира в централен нападател и да бъде заместник на напускащия Серхио Агуеро. Младият испанец игра успешно няколко пъти на върха на атаката на "гражданите", а вчера реализира хеттрик при победата над Нюкасъл с 4:3 на "Сейнт Джеймсис Парк"...

публикувано на 15.05.21 в 12:41

Турнир по плажен турнир във Варна

Варна ще бъде домакин на традиционния за последните години турнир по Турнир по плажен футбол „Varna International Beach Soccer Cup 2021“ започва на Аспарухово.. Състезанието е от 14-16 май. В турнира ще участват шампионите на Гърция – “Наполи Патрон”, Румъния – “Уест Дева”, и Молдова – “Нистру”. Организатори са  Община Варна и шампионът на България –..

публикувано на 14.05.21 в 17:38

Набират доброволци за Световната купа по спортна гимнастика

За поредна година град Варна ще бъде домакин  на Световна купа по спортна гимнастика за мъже и жени, която ще се проведе от 27-ти май до 30-ти май 2021 г. в Дворец на културата и спорта. В тазгодишното издание в надпреварата ще вземат участие представители от 3 континента, 26 държави и над 400 елитни гимнастици. За успешното провеждане на това мащабно..

публикувано на 14.05.21 в 14:42