Четвърто място за Пенев

Автор:

Националът ни по гребане Лазар Пенев от Локомотив (Русе) завърши 4-ти във финала на скиф – лека категория на Световната купа по гребане за мъже и жени Загреб. На първо място се класира унгарецът Петер Галамбош.

Още един финал за България на Игрите в Париж

Магомед Рамазанов отива на финал на Игрите в Париж.  Той победи Аарън Бруукс от САЩ на полуфинала в кат. до 86 кг свободен стил. Победата дойде в последните секунди на схватката.

публикувано на 08.08.24 в 19:43

Калейн и Стилияна стартираха отлично в Париж

Боряна Калейн е трета във временното  класиране, а Стилияна Николова е временно 6-та след първата ротация в квалификациите на Игрите в Париж. Прави се призова 10-ка, която утре ще излъчи олимпийската шамипонка. Лидер към момента е Дария Варфоломеев от Германия. Боряна Калейн поведе в класирането с оценка 34,600 т. ​Стилияна Николова е на второ място с..

публикувано на 08.08.24 в 13:37

Олимпийска рубрика: Георги Сакеларов, първият параолимпийски шампион на България

Когато заговорим за параолимпийски спорт едно от имената, което веднага изплува в съснанието ни е това на Георги Сакеларов от Варна. Този варненски спортист, деятел и треньор е дал много на българския спорт. Участвал е на всички възможно големи спортни форуми и има медали и титли от тях. Като треньор Сакеларов е също изключително..

публикувано на 08.08.24 в 13:12

Българите на Игрите днес

Днес е 13-ят ден на Олимпийските игри в Париж. Имаме надежди за днес, понеже ще има участие на двама наши сигурни медалисти. Българското участие стартира в 11:00 часа, когато Боряна Калейн и Стилияна Николова ще се включат в квалификацията в индивидуалната надпревара в художествената гимнастика. Сутринта ще се изиграят съчетанията на топка и обръч, а..

публикувано на 08.08.24 в 09:19

Тихомир Иванов е на финал на Олимпиадата

Тихомир Иванов се класира за финала на скок на височина на Олимпиадата в Париж.  30-годишният българин участва на трета олимпиада.  Той се класира сред 12-те финалисти с 2.24, преодолени от втори опит.

публикувано на 08.08.24 в 09:01

Иван Димов не се справи добре

Българският щангист Иван Димов остана без успешен опит на Игрите в Париж. Той не успя да се справи със 134 килограма на два пъти и веднъж със 135 килограма. Тежкоатлетът от Сопот няма да вдига в дисциплината изтласкване. 21-годишният състезател напуска Игрите.

публикувано на 08.08.24 в 09:00

Полша е на финал в Париж

Волейболистите на Полша станаха първият финалист на ОИ в Париж.   Тимът на Никола Гърбич надигра САЩ след 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13) в първия полуфинал   Така „Дружина Полска“ след 48 години отново ще спори за олимпийското злато.

публикувано на 08.08.24 в 08:59