Добра работа на Славия

Автор:

Славия победи с 2:0 Ботев (Враца) в мач от втория кръг при отборите, които се борят за спасение в елита.

Домакините пропуснаха  дузпа, а гостите играха повече от половин час с човек по-малко. Автори на головете са Калоян Кръстев и Питър Макрилос. Славия излезе на първо място в четворката с 27 точки, докато Ботев остава втори с 25 т.

6 май 2021 г., четвъртък, 19:45 ч / XXVIII кръг:  Славия 1913 (София) - Ботев (Враца)                       2:0 (1:0)     [1:0 Калоян Кръстев 12', 2:0 Питър Макрилос 82']    [ид: Питър Макрилос (С) 52']    [чк: Чавдар Ивайлов (Б) 50']

Контролни срещи на българите в Румъния

Националните отбори за мъже и жени по плажен хандбал отпътуваха за Румъния за контролни срещи с представителните формации на северната ни съседка. Двубоите ще се състоят в курорта Венус и са част от подготовката на българските и румънските състави за предстоящото Европейско първенство, на което страната ни ще бъде домакин от  13-ти до 18-ти юли във..

публикувано на 19.06.21 в 17:05

Днес играем срещу Чехия

Волейболистките от националния отбор на България играят днес от 20,00 часа срещу Чехия във втората полуфинална среща от турнира на Златната европейска лига в Русе. Всички състезателки са здрави и на линия за мача. Победа днес ще прати националките на финал в неделя в Русе. В първата полуфинална среща от 17,00 часа играят тимовете на Испания и Хърватия...

публикувано на 19.06.21 в 15:35

Момчил Цветанов ще играе в Ю.Корея

Момчил Цветанов преминав в отбор от Южна Корея. Локо Пд се раздели с футболиста, а на този етап не се споменава името на новия му клуб. 30-годишният национал на България имаше няколко оферти от Турция. Трансферната сума ще е около 200 000 долара. Той записа 85 мача с екипа на “черно-белите” от Пловдив, в които отбеляза и пет гола. С Локо Пд спечели..

публикувано на 19.06.21 в 09:30

Швеция победи Словакия

Швеция победи Словакия с 1:0 в среща от група Е на Европейското първенство по футбол.  Голът реализира  Емил Форшберг от дузпа в 77-ата минута. Първата часат беше доста слаба, а през второто полувреме шведите играха доста по-добре. За тях това бе първи гол на ЕП от доста време насам.

публикувано на 19.06.21 в 08:56

Чехия-Хърватия 1-1

Отборите на Хърватия и Чехия завършиха наравно 1:1 на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу в мач от втория кръг на група D на Евро 2020. Патрик Шик се разписа от дузпа в 37-ата минута за чехите, а в 47-ата Иван Перишич изравни. Очакванията към този мач бяха свързани с доста по-добра игра на хърватите, но това не се оправда.

публикувано на 19.06.21 в 08:54

Шахтьор (Солигорск) ще приеме Лудогорец в Белгард

От Шахтьор (Солигорск) обявих, че ще домакинстват на Лудогорец в сръбската столица Белград. Става дума за срещата-реванш от първия квалификационен кръг на ШЛ. Причината е наложена санкция на Беларус от Европейския съюз във връзка с принудително приземения в Минск на 23 май пътнически самолет.

публикувано на 19.06.21 в 08:53

Англия-Шотландия, 0-0

Англия завърши 0-0 срещу Шотландия на „Уембли“ в двубой от втория кръг на надпреварата в група „D“ на Евро 2020. “Трите лъва” започнаха с победа над Хърватия (1:0), а шотландците загубиха с 0:2 от Чехия. Британците имат четири точки, какъвто е активът и на отбора на Чехия, който по-рано днес направи 1:1 с Хърватия.

публикувано на 19.06.21 в 08:51