Титла за Костова в Пазарджик

Автор:

Елица Костова спечели титлата на турнира по тенис UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик.

На финала тя победи със 7:6(1), 6:2 румънката Симона Огеску. Костова има само един загубен сет в целия турнир.

От утре започва още един турнир за жени от веригата в Пазарджик.

Над 170 доброволци се включиха в организацията на Европейското първенство по художествена гимнастика

Над 170 доброволци се включиха в организацията на провелото се във Варна Европейско първенство по художествена гимнастика. Разпределени в различни отбори, момчетата и момичетата бяха активно ангажирани с дейности по съпровождането на отделните делегации, функционирането на тренировъчните зали, подготовката на зала „Конгресна“, настаняването и..

публикувано на 18.06.21 в 13:54

Украйна спечели след драма

Украйна спечели драматична победа срещу Северна Македония с 2:1. Мач с две пропуснати дузпи – по една от всеки един от двата отбора. Головете за Украйна отбелязаха Ярмоленко (29’) и Яремчук (34’). За северномакедонците точен бе Алиоски в 57-ата минута, когато пропусна дузпа, но при добавката бе точен.

публикувано на 18.06.21 в 08:10

Нидерландия-Австрия 2-0

Отборът на Нидерландия победи Австрия на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам с 2-0. Срещата е от втория кръг на група „С“ на Евро 2020. Победителят си гарантира място на 1/8-финалите. Резултатът откри Мемфис Депай от дузпа в 11-ата минута. Дензъл Дъмфрис удвои в 67-ата минута. Нидерландия е третият сигурен участник на 1/8-финалите на Евро 2020 след Италия..

публикувано на 18.06.21 в 08:09

Важен успех за Белгия

Белгия спечели с 2:1 срещу Дания след обрат във втория си мач от група В на Евро 2020. Кевин Де Бройне, който се появи като резерва се оказа най-важен за победата. Той асистира на Торган Азар за изравнителни гол в 54-ата минута, а след това реализира победното попадение в 70-ата минута. Поулсен (2) изведе датчаните напред.

публикувано на 18.06.21 в 08:08

Втори медал за родната борба от Евро 2021 при кадетите

Красимира Димитрова донесе втори медал за родната борба от европейското за кадети в Самоков. Националката взе отличието в категория до 43 кг, като в малкия финал за бронза надделя над туркинята Еда Ерсой с 4:3. В ъгъла на нашето момиче бе петкратната световна и 6 пъти европейска шампионка Станка Златева. Ден по-рано Сали Салиев се окичи със сребро в..

публикувано на 18.06.21 в 08:07

Яна Велева: Лодките са лесни за каране, но трябват усет и умения,

Яна Велева е състезател по ветроходство, но в същото време и организатор на една интересна надпревара, в интересен формат. Става дума за Шампионска лига по ветроходство, която се провежда в момента във Варна, а в страната ни предстоят още две такива състезания. Слушайте интервюто за БНР-Варна.

публикувано на 17.06.21 в 15:00