На ход в пандемията е алтернативният туризъм сред природата, смятат браншовици. Този уикенд демонстрационен гурме приключенски тур „Лов на трюфели“ край Балчик изненада приятно група туроператори, екскурзоводи и хора от бранша, посетили фермата, за да я представят на своите туристи.
За Димитър Димитров – един от управителите и председател на Асоциация Български трюфел, след откриването на фермата миналата есен това ще бъде първото работно лято, което ще разкрие тайнствения свят на деликатесните гъби пред туристите. Прогноза за сезона е трудно да направи, особено при старт в пандемия и ограничения. Имат уверенията, че тук ще пристигнат гости от Чехия, Полша, Франция, от рускоговорящите страни, от съседна Гърция и дори и от Страната на изгряващото слънце.
Нели и Такео Кита - семейство туроператори от Русе, водят у нас туристи от Япония. Турът много им допадна и нямат търпение да го представят на приключенците от далечната източна страна. „Японците се въздържат от пътувания, защото няма директни полети. Единствено коронавирусът ги спира.Чакат с нетърпение да се отвори светът“, споделят те. По думите им от Япония у нас не идват много туристи, все още сме им неизвестни Убедени са, че има интерес към алтернативния туризъм, но прогнозата им е за слаб сезон.
Идващото туристическо лято да изкара оценка 4+ въпреки неяснотите, оптимист е лицензираният екскурзовод на гръцки език Пинелопи Ксантопулу:„Сега е моментът да предлагаме различни неща, защото самата пандемия ни научи на много. Опитва се да ни пренастрои повечето неща да се случват в природата, а ние като посланици на туризма сме длъжни да го направим. Аз мисля да включа фермата в маршрути за Двореца в Балчик, Текето в Оброчище, обекти по Северното Черноморие. Гърците са хора, които посещават България и Северното Черноморие. Силно се надявам да има сезон , да има туристи, за да им покажем красотите на България, защото те са много, интересни и впечатляващи".
Подробностите чуйте от репортажа на Албена Иванова:Още малко ноември. Още малко кротки следобеди, погалени от есенен вятър. Още малко време между слънцето и снега. Още малко до онези завладяващи моменти, когато ще пишем желания, ще се радваме на коледните светлинки, ще планираме празнични вечери и сърцата ни ще тръпнат в очакване на следващото преживяване, следващия житейски епизод, следващото..
Центърът за настаняване от семеен тип "Владиславово А" е социална услуга от резидентен тип, част от Комплекса за социални услуги за деца и младежи, лишени от родителска грижа. Центърът работи от 2015 година и е дом на 11 деца и младежи със специални потребности на възраст от 3 до 25 години. Скоро очакват и нов член на семейството си. Всички те са..
Традиционно през месец ноември Радио Варна кани всички малки творци да се включат в конкурса за рисунка. Тази година темата е „Моята Коледа”. Това е деветата поредна година, в която медията приканва всички деца на възраст от 6 до 16 години да проявят своя талант в артистичния конкурс. По традиция една от избраните рисунки ще бъде..
На 25 ноември отбелязваме Международният ден за елиминиране на насилието срещу жени. Въпреки напредъка, дикриминацията и насилието над жени продължава да е един от основните проблеми на обществото. Едва през април тази година (2024 г.) Европейският парламент одобри първите в историята на ЕС правила за борба с насилието над жени и домашното насилие...
Свети Климент Охридски е средновековен български учен и първият епископ, проповядвал на старобългарски език. Основател е на Охридската книжовна школа. Православната ни църква го тачи като един от светите Седмочисленици. Първият съвременен университет в България – Софийският университет „Свети Климент Охридски“ , е наречен на негово име при..
Войната в Сирия продължава вече 13 години. Милиони сирийци се превърнаха в бежанци. Един от тях е Рустом Абдулкадер. Той е на 42 години. Избира живота на бежанец. Едната причина е, че не иска той или синовете му да се бият за някоя от воюващите страните и да избиват сънародници. Втората и по-важната – има болно дете. Засега семейството е в България, в..
Едно от най-старите читалища в област Добрич – това в село Гурково, е заплашено от затваряне заради лошото състояние на сградата. То е построено в периода от началото до средата на миналия век с доброволния труд на местни хора. Заради дългогодишно неглижиране и липса на достатъчно финансиране се стига до момента, в който от Регионалната здравна..