Украйна спечели след драма

Автор:

Украйна спечели драматична победа срещу Северна Македония с 2:1. Мач с две пропуснати дузпи – по една от всеки един от двата отбора. Головете за Украйна отбелязаха Ярмоленко (29’) и Яремчук (34’). За северномакедонците точен бе Алиоски в 57-ата минута, когато пропусна дузпа, но при добавката бе точен.

Рохас полудя от радост…след световен рекорд

Юлимар Рохас от Венецуела спечели златото на олимпийски турнир по лека атлетика в тройния скок. Тя разби стария дългогодишния световен рекорд след като постигна 15.67 м. Старото постижение беше оп 1995 г на украинката Инеса Кравец Патрисия Мамона от Португалия остана на второ място, а Ана Пелетерио от Испания грабна бронза

публикувано на 02.08.21 в 08:28

Италианец е най-бързият мъж на Планетата

Италианецът Марсел Джейкъбс на прави представлението на живота си, като спечели финала на 100 в при мъжете на Олимпиадата в Токио. Той постигна време от 9.80 сек, което е нов национален рекорд. Той победи американеца Фред Кърли и канадецът Андре де Граас, останали втори и трети. От Олимпиадата в Атина 2004  за първи път нов състезател печели спринта..

публикувано на 02.08.21 в 08:27

Кирил Милов започна с успех, Айк и Мими загубиха

Световният и европейски вицешампион Кирил Милов стартира участието си на олимпийските игри в Токио с победа над турчина Селк Илдем с 3:1 в категория до 97 кг. На 1/4-финалите обаче Милов загуби от представителят на Иран Мохамадхади Сарави с 0:6. Другите ни двама представители загубиха, но с шанс за репешажите, ако съперниците им продължат до финал...

публикувано на 02.08.21 в 08:26

Лалова и Ефтимова отпаднаха в Токио

Лошо начало на днешния десети ден на Олимпиадата в Токио за България. Двете ни лекоатлетки в спринта Ивет Лалова – Колио и Инна Ефтимова отпаднаха от надпреварата. Ефтимова завърши пета в третата от седемте серии с 23.42 секунди. резултат само на стотна от личното й постижение. Ивет Лалова също остана пета в серията. Тя финишира с лично постижение за..

публикувано на 02.08.21 в 08:25
Стойка Кръстева

Стойка Кръстева с медал от Олимпиадата

Българската боксьорка Стойка Кръстева си осигури поне бронзов медал от Олимпийските игри в Токио, след като победи китайката Юан Чан в четвъртфиналите на категория до 51 килограма. Кръстева се наложи над втората поставена в схемата с 4:1 съдийска гласа и продължава към полуфиналите на надпреварата...

обновено на 01.08.21 в 16:30

Стойка Кръстева си гарантира медал в Токио

Стойка Кръстева със сигурност осугире втори медал за България на Олимпийските игри в Токио. Европейската шампионка по бокс от София 2018 и двукратна световна вицешампионка се класира за полуфиналите на турнира по бокс в категория до 51 килограма. Ня победи с 4:1 съдийски гласа китайката Юан Чан.

публикувано на 01.08.21 в 12:06

Йордан Янчев пак спечели „Галата-Варна“

Вече са ясни победителите в 81-то издание на плувния маратон „Галата-Варна“. При мъжете Йордан Янчев от Сандански, национален състезател, на 19 години е победител. Времето му е 54 минути 24 секунди. На второ място е Станимир Раев от Черно море с 55 минути 38 секунди, а трети Георги Цурев от Астери- Варна -56 минути и 30 секунди. Победителят Йордан Йончев..

публикувано на 01.08.21 в 11:43