Капитан Тома Томов: Всичко не е готово, докато не започне регатата

Автор:

Идва 21-та ветроходна регата „Кор Кароли“. Стартът ще бъде даден в четвъртък на Морска гара във Варна. Участват 45 лодки, около 250 души. Етапите са офшорни. Първият е от Варна до Св.Влас-Марина Диневи. Вторият ден е етапът Св.Влас-Бургас, а третият ден е гонката Бургас-Варна. За деня на Варна, 15 август организаторите са предвидили нещо изключително интересно. През целия ден, от 10.00-16.00 ч ще има гонки във Варненския залив, които ще могат да се наблюдават от всички граждани и гости на града. Закриването и награждаването ще бъде същия ден от 18.00 ч на Морска гара. Новото тази година е, че етапът Св-Влас-Бургас е за купите на кмета на град Бургас. Така, че след този етап ще има междинно награждаване на бургаска територия. Още за регатата от главния организатор капитан Тома Томов, председател на фондация „Кор Кароли“.

Отборът на Монтана още по-убедителен

Монтана 2003 продължава с убедителното си представяне от началото на сезона в Адриатическата лига. Тимът постигна пета поредна победа в група B на турнира, след като на свой терен тази вечер победи силния словенски Цинкарна Целе със 77:74. След поредица от размени на водачеството на старта на мача, българският тим взе леко предимство и след десет..

публикувано на 22.10.21 в 08:05

България U17 със страхотен старт на европейските квалификации

Юношеският национален отбор на България до 17 г. се завърна на международната сцена след близо 2-годишна пауза заради световната пандемия с авторитетна победа с 1:0 над един от най-силните отбори в тази възрастова категория – Хърватия. По този начин възпитаниците на Йордан Петков стартираха блестящо европейските квалификации и вече имат много добри..

публикувано на 22.10.21 в 08:04

И Уилиам Чолов на финал в Будва

Уилиам Чолов донесе втори финал за българския бокс от Европейското първенство за младежи в Будва, Черна гора. Той последва Радослав Росенов (60 кг) и в събота ще атакува титлата на шампионата на Стария континент. Националът успя да преодолее съпротивата на корав съперник, в лицето на сърбина Рашко Симич. В категория до 75 килограма двамата направиха..

публикувано на 22.10.21 в 08:03

ЦСКА Сф не успя срещу Заря

ЦСКА - София загуби от Зоря с 0:1 в мач от третия кръг на груповата фаза в Лигата на конференциите. Саядманиш откри резултата в 64-ата минута и донесе успеха на тима си. Българите не играха лошо, но нямаха късмет днес.

публикувано на 21.10.21 в 23:56

Загуба за Лудогорец

Шампионът Лудогорец претърпя загуба в  третия си мач от Група “F” на Лига Европа. Разградският тим отстъпи с 0:1 като домакин на португалския Брага. Гол още в началото на мача реши изхода на срещата. Гостите показаха рационална игра и на практика си свършиха отлично работата.

публикувано на 21.10.21 в 23:40

Руслан Грозданов: На най-добрите отправяме оферти за клубовете

Главният треньор на спортен клуб К „Супер спорт“-Варна Руслан Грозданов коментира идеята за турнира „Атлетиката търси таланти“. Той се провежда за пета година във Варна, като основната цел е децата да се насочат към този спорт. Повече от 500 децата от цялата страна днес са във Варна за участие в това състезание.

публикувано на 21.10.21 в 11:04

Шиникова се класира на четвъртфинал в Севиля

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени на червени кортове в испанския град Севиля с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 4 Шиникова победи с 6-1, 6-2 квалификантка Анхела Фита Болуда (Испания). Българката спечели първите пет гейма в първия сет. Във втората част Шиникова също направи серия от пет..

публикувано на 21.10.21 в 10:21