Сега ще ви разкажа една история, която буквално ще ви разтърси! Главната ни героиня се казва Вера. Тя е на 32 години. Родена е в Турция. След като е изоставена от родителите си, още в най-крехка възраст й се налага сама да се бори с бурите в морето на живота. За щастие намира пристан в Панама, където бива приютена от бедно, но грижовно семейство.
Новите й родители трудно произнасяли чуждоземната й фамилия, за това галено я наричали Су.
Вера е дребна, но борбена. Трябвало от малка да помага в изхранването на семейството. То се занимава основно с доставки на всякакви карбамити, карбамути, карбити и тем подобни до различни краища на света.
Верчето редовно снабдявала производителите на вино от Прованса с торове за лозята им. Фермерите от Албиона разчитали на нея за подхранването на ягодите. За брането пък разчитали на някакви бедняци от Източна Европа, готови на всичко за няколко лири /но това е друга история/.
Вера редовно пътувала и до България, за да снабдява с качествената си урея местните крупни арендатори. Злите езици говорят, че Вера пренасяла и други субстанции, но това са долни инсинуации, които имат за цел да очернят доброто име на семейството й.
Та, точно едно пътуване до страната ни завинаги променило живота на нашата Вера. Нищо чудно, ако се окаже, че това е било последното й пътуване.
Тя прекосила уверено бурното Черно море. Вече наближавала брега, когато страшно и се доспало. Събудила се върху скалите. Така и не разбрала как се е озовала там. Опитала да си спомни, но главата й още тежала от водката, която изпила предната вечер в едно украинско пристанище.
Раните й били сериозни, но тя не им обръщала внимание. За нея било важно, че ценният й товар е сух.
"Всичко е ок. Сигурно скоро ще ме намерят и ще ми помогнат", казала си Вера.
Дните обаче минавали. От време на време някакви весели хора се появявали на ръба на скалата. Правили си селфи с корабокрушенката и си тръгвали. Помощ не идвала.
Така изминала почти една седмица. Раните на Вера се отворили още повече, товарът в торбите започнал да се намокря, а тя все така лежала върху скалите.
Тъкмо започнала да се отчайва и забелязала светлина, която се приближавала, но не от брега, а откъм морето. След час Вера била обградена от загрижени спасители.
"Дали ги е грижа за мен или само за товара ми", питала се тя, но все пак се радвала, че някой най-накрая ще й помогне.
Спасителите обаче, вместо да превържат раните й, нервно се почесвали по челата, съветвали се, мъдрували и решили първо да приберат уреята, а за Вера щели да мислят по-късно.
"Знаех си... ", въздъхнала клетницата. "Обзалагам се, ще вземат всичко и ще ме зарежат".
Познала, но не съвсем. Спасителите наистина опитали да приберат торбите, но скъсали едната от тях и част от товара се изсипал в морето. За нещастие някакви нахалници заснели тоя фарс...
И се започнали едни критики, едни коментари, едни пиперливи шеги... Въобще настанал вой до небето.
Вера се превърнала в истинска сензация. Рисували я в карикатури, снимали я, пишели стихове за нея, разказвали всякакви невероятни истории. И така няколко дни...
Междувременно морето се развълнувано, вълните все повече заливали Вера. Уплашени от гневното море и от още по-гневните коментари, спасителите се спасили от спасяването и тя повече не ги видяла.
Преди да си тръгнат обаче те й обещали да се върнат през април.
Вера ги изглеждала изпод вежди и, докато се борила с поредната вълна си помислила: "Да бе, сигурно! На 1 април! Оф, как можах да се озова точно на българския бряг?!"
Световният ден на детето се отбелязва от 1956 г. с резолюция 836 на Общото събрание на ООН от 14 декември 1954 г. От 1990 г. се чества като годишнина от приемането на Декларацията за правата на детето от 14-ата сесия на Общото събрание на ООН и на Международната конвенция за правата на детето от 44-тата сесия на Общото събрание на ООН.
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“ . С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с..
От 21 до 23 ноември Варна е домакин на Рождественския фестивал „Благословение“, организиран от Народно читалище „Македония – 2005“. Фестивалът обхваща всички музикални жанрове и изпълнителски формати, а участниците в него са преди всичко млади дарования от Варна. Фестивалът е с благотворителна кауза в подкрепа на потребителите на услуги към Сдружение..
С историята на шестгодишния дима от Украйна ви запознахме през месец март тази година, когато неговата майка Йелизавета търсеше помощ, за да финансира лечението на детето си в Испания. Дима страда от тежка форма на епилепсия, която не се повлиява медикаментозно и единственият му шанс беше операция. С помощта на много хора необходимата сума беше..
Коледната градинка на Чаталджа ще бъде открита от 18 часа на 22 ноември, петък. Работилница за коледни вълшебства, много нови изненади, празнична музика, танци и кътчета за незабравими снимки са предвидени от организаторите. И тази година посетителите ще могат да се снимат с превърналия се в талисман на пространството бял плюшен мечок...
На фейсбук страницата „Дари надежда“ и на платформата за организиране на благотворителни кампании за набиране на средства pavelandreev.org се отправя апел за съпричастност към съдбата на балчиклийка. Кампанията „Живот за Ани“ има за цел да събере необходимите за лечението и рехабилитация 25 хиляди евро. До този момент са дарени 4141 евро. Ето и нейното..
Един от 12-те големи християнски празници, чествани и от православната, и от католическата църква, е Въведение Богородично - на 21 ноември. От 1929 год. с решение Българската православна църква празникът се отбелязва и като Ден на християнското семейство и на православната християнска младеж. Църковните служби в централния храм "Св. Георги" в..