Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

7 000 лева събраха от благотворителен базар студенти по медицина във Варна

За поредна година от Асоциацията на студентите по медицина-Варна, съвместно с Асоциацията на студентите по дентална медицина и Асоциацията на студентите по фармация към Медицински университет-Варна, водени от желание да помагат, организираха коледен базар.

В продължение на два дни през миналата седмица, те предлагаха на варненци ръчно изработени картички и коледни украшения и успяха да съберат около 7000 лева. 

Със събраната сума ще бъде купена лазерна система за безкръвни операции. Дарението беше направено вчера  в Детска хирургия на МБАЛ „ Св. Анна“. 

"Много се радвам, че само за два дни, успяхме да съберем сумата от близо 7 000 лева, която дарихме на Детската хирургия. Тя покрива една немалка част от необходимите средства за закупуването на лазерната система", каза в сутрешния блок на Радио Варна "Новият ден" Павло Славов, който е отговорник на комитет "Човешки права и мир". 

Асоциацията на студентите по медицина във Варна проведе и още една кампания - за събиране на пакетирани хранителни продукти, които бяха дарени на Католическата църква "Свети Архангел Михаил" и храмът "Непорочно зачатие на Дева Мария" в морската столица. 


Павло Славов разказа за двете кампании в ефира на Радио Варна: 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Когато автобусът закъса и повървиш 5-6 километра в снега (СНИМКИ)

Когато автобусът закъса и ти се наложи да се разходиш из снежна Варна и да повървиш 5-6 километра, виждаш и романтичната страна на изненадалата ни зима...през февруари. Леко си затваряш очите, мижаш (най-вероятно заради снежинките) за непочистените и необработените улици и тротоари и се радваш, че под обувките ти скърца сняг. Снимки: Даниела Стойнова..

публикувано на 19.02.25 в 17:45

Божил Колев: Спомените ми от футбола са много, приятелите също (ВИДЕО)

Легендата на варненския и българския футбол Божил Колев представи книгата си "От Черно море и ЦСКА до световния футбол". Това стана на голямо тържество в присъствието на едни от най-големите футболисти от близкото минало.  Божо Колев даде интервю за Радио Варна минути преди началото на презентацията.

обновено на 19.02.25 в 16:09
Виждам те КАТ-Варна

Куриоз: Пътници бутаха закъсал автобус във Варна

За аварирали автобуси и тролеи заради непочистени пътища във Варна съобщават наши слушатели.  Автобуси на Градски транспорт - Варна няма да обслужват някои спирки днес заради усложнената обстановка Тази сутрин се стигна до куриозния случай пътници да бутат закъсалия автобус 148 в кв. "Възраждане". Видеото е разпространено в социалните мрежи...

публикувано на 19.02.25 в 10:52

Много ВИП - гости уважиха Божил Колев, Стоичков също (ВИДЕО)

Легендата на футбола във Варна и България Божил Колев представи автобиографичната си книга тази вечер. Много ВИП-гости присъстваха на тържеството. Христо Стоичков също уважи Божил Колев. 

публикувано на 19.02.25 в 09:30

Ремонт на покрива: Кога е най-доброто време за действие?

Покривът е една от най-важните конструкции във всеки дом, която осигурява защита от атмосферните условия и осигурява цялост на имота. С времето обаче, поради естествен процес на амортизация или при възникването на определени събития поради климатичните влияния, ремонтирането на покривната конструкция става наложително. Може да се наложи както..

публикувано на 19.02.25 в 08:00

Бургаски ученици създадоха платформа за подготовка за пробни изпити и НВО по математика

Нова дигитална образователна платформа ще помага на бургаските ученици при подготовката им за пробни изпити и Национално външно оценяване по математика в 4. и 7. клас, предаде БНР-Бургас. Платформата е заредена с безплатни учебни материали и тестове за упражнение, които ще помогнат на децата да се подготвят по най-ефективния начин, обясняват нейните..

публикувано на 18.02.25 в 14:51

Аптеките във Варна не работят с мобилното приложение еЗдраве

Всички услуги на българското електронно здравеопазване на едно място. Това е рекламното изречение на официалното мобилно приложение еЗдраве на Националната здравноинформационна система, която е собственост на Министерството на здравеопазването. Приложението е на една година, премина през активна кампанийна реклама миналата есен, но някои..

публикувано на 18.02.25 в 08:10